ABC windsurfingu

Nauka jazdy na desce snowboardowej

Nauka jazdy na desce snowboardowej

Białe szaleństwo ogarnia Polskę każdego roku, a wówczas na nartach lub desce chcą jeździć wszyscy, od dzieci po staruszków. Corocznie więc wiele osób uczy się wszystkiego od podstaw, a nauka to chyba najbardziej pasjonująca część całej kariery. Nauka jazdy na desce snowboardowej jest więc nie tylko fascynującym przeżyciem, ale też odkrywaniem pewnych granic i zarazem przekraczaniem ich. No bo kto z nas pomyślałby dawno temu, że dziś będzie jeździł tak, jak to właśnie robi? Co ważne, sama nauka stała się już naprawdę tania. Nie tylko używany sprzęt możemy kupić naprawdę za grosze, jednocześnie dostosowując go do naszych potrzeb. Podobnie tanie stały się obozy treningowe oraz pojedyncze godziny nauki z instruktorem jazdy na desce. Wygląda na to, że dopóki białe szaleństwo będzie w Polsce popularne, dopóty narty i snowboard będą przyciągać coraz więcej amatorów sportów ekstremalnych i szybkiego zjeżdżania w dół stoku, bo przecież takich właśnie emocji brakuje nam w życiu codziennym najbardziej ze wszystkich.

Czy jazda na deskorolce jest trudna?

Polska zdecydowanie nie jest światem sprzyjającym sportom ekstremalnym i jest tak nie tylko ze względu na zachowawczą kulturę i negatywny stosunek otoczenia do wszelkiego rodzaju szaleństw, ale również z powodu nikłej lub bardzo nieatrakcyjnej infrastruktury. Nie inaczej jest z deskorolką, która wygląda co prawda niezwykle widowiskowo na filmikach w Internecie, w rzeczywistości jednak większość trików jest nie do zrealizowania w Polskich warunkach. Niemniej, jazda na desce fascynuje i przyciąga coraz więcej młodych ludzi. Przede wszystkim dlatego, że jest to sport prosty i tani. Deska nie kosztuje zbyt wiele, a sama jazda wymaga tylko nieco równowagi. Naturalnie, uprawianie skateboardingu zawodowo to już zupełnie inny świat, pełny zawodów i trików. W istocie jednak każdy może nauczyć się jazdy na desce, także dzięki filmom instruktażowym z Internetu. Tak czy inaczej, okazuje się że deskorolka to jeden z niewielu sportów ekstremalnych, który na co dzień wygląda widowiskowo, a na pewno jeden z najpopularniejszych na świecie.


  • Windsurfing
  • Windsurfing to sport ciągle mało popularny w Polsce, jednak z roku na rok zwiększa się grupa jego fanów. W lecie odbędą się pierwsze mistrzostwa Polski w tej dyscyplinie. Podzielone zostaną na kilka grup, podstawowa to oczywiście mężczyźni/kobiety oraz przedziały wiekowe. Także każdy będzie miał szansę na wygraną, a jest o co walczyć, bo najlepsi otrzymają wycieczkę do USA, gdzie będą mogli przez miesiąc trenować z najlepszymi zawodnikami globu. Niestety surfing to sport dość kosztowny, przez co dostępny tylko dla najmożniejszych, jednak spotkać można coraz więcej klubów, które użyczają sprzęt za stosunkowo niską składkę członkowską.