ABC windsurfingu

Fink: Większa presja jest po stronie Eintrachtu

Fink: Większa presja jest po stronie Eintrachtu

Trener HSV – Thorsten Fink wypowiedział się przed ostatnią kolejką w sezonie Bundesligi, mówiąc że większa presja spoczywa na Eintrachcie Frankfurt w walce o miejsce, które premiuje awansem do Ligi Europejskiej.

Zespół z Frankfurtu ma dwa punkty przewagi nad „Rothosen” i, biorąc pod uwagę jego znacznie lepszą różnice bramek w porównaniu do swoich konkurentów, realnie potrzebują zaledwie remisu w swoim ostatnim meczu z Wolfsburgiem, aby zakończyć sezon na 6. miejscu.

Hamburg, w międzyczasie, musi pokonać Bayer Leverkusen, żeby mieć jakiekolwiek szanse na wyrwanie miejsce w Lidze Europejskiej.

„Mamy wiele do zyskania, ale nic do stracenia”, jest cytowany Fink w gazecie Bild.

„Frankfurt potrzebuje co najmniej remisu z Wolfsburgiem i to jest psychologicznie trudne.”

„Dla nas sytuacja jest łatwiejsza. Ponadto Wolfsburg to nie jest łatwy przeciwnik.”

fot. football.thestar.com.my

fot. football.thestar.com.my

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Obrońca HSV – Marcell Jansen dodał: „Musimy wykonać swoją pracę, czyli wygrać ten trudny mecz.”


  • Windsurfing
  • Windsurfing to sport ciągle mało popularny w Polsce, jednak z roku na rok zwiększa się grupa jego fanów. W lecie odbędą się pierwsze mistrzostwa Polski w tej dyscyplinie. Podzielone zostaną na kilka grup, podstawowa to oczywiście mężczyźni/kobiety oraz przedziały wiekowe. Także każdy będzie miał szansę na wygraną, a jest o co walczyć, bo najlepsi otrzymają wycieczkę do USA, gdzie będą mogli przez miesiąc trenować z najlepszymi zawodnikami globu. Niestety surfing to sport dość kosztowny, przez co dostępny tylko dla najmożniejszych, jednak spotkać można coraz więcej klubów, które użyczają sprzęt za stosunkowo niską składkę członkowską.