ABC windsurfingu

Aktywny wypoczynek na egzotycznych wakacjach

Aktywny wypoczynek na egzotycznych wakacjach

Wyspy Kanaryjskie są miejscem idealnym na wczasy dla tych, którzy lubią spędzać czas aktywnie. Można tu uprawiać przede wszystkim sporty wodne, a klimat panujący na wyspach sprawia, że pływać można przez cały rok. Jakie sporty cieszą się tu największą popularnością? Wyspy Kanaryjskie są doskonałym miejscem dla wędkarzy. Łowić można z brzegu, choć większą atrakcją są połowy z łodzi. Z takich usług, pozwalających na wycieczkę połączoną z wędkowaniem, można skorzystać w wielu miejscowościach na terenie wybrzeży. Teneryfa i Gran Canaria są wyspami idealnymi dla miłośników surfingu, nie brak też na tych wyspach miejsc idealnych do nurkowania.

Najwięcej miejsc nurkowych posiada Teneryfa, choć i na Lanzarote można znaleźć atrakcyjne ośrodki nurkowe. We wszystkich większych ośrodkach turystycznych istnieje możliwość spróbowania swych sił w jeździe na nartach wodnych. Ci, którzy chcą uprawiać windsurfing, koniecznie powinni wybrać się na pustynną Fuerteventurę. To na tej wyspie w lipcu urządzane są wielkie zawody w tej dyscyplinie, a na organizowane tu mistrzostwa świata przybywają najlepsi z całego świata. Amatorzy z kolei mogą tu skorzystać z szerokiej oferty kursów oraz szkoleń.


  • Windsurfing
  • Windsurfing to sport ciągle mało popularny w Polsce, jednak z roku na rok zwiększa się grupa jego fanów. W lecie odbędą się pierwsze mistrzostwa Polski w tej dyscyplinie. Podzielone zostaną na kilka grup, podstawowa to oczywiście mężczyźni/kobiety oraz przedziały wiekowe. Także każdy będzie miał szansę na wygraną, a jest o co walczyć, bo najlepsi otrzymają wycieczkę do USA, gdzie będą mogli przez miesiąc trenować z najlepszymi zawodnikami globu. Niestety surfing to sport dość kosztowny, przez co dostępny tylko dla najmożniejszych, jednak spotkać można coraz więcej klubów, które użyczają sprzęt za stosunkowo niską składkę członkowską.