ABC windsurfingu

Bieganie staje się ulubionym sportem Polaków

Bieganie staje się ulubionym sportem Polaków

all-running-1-1056251-mJeśli jeszcze pięć lat temu spojrzelibyśmy wczesnym rankiem i późnym popołudniem na parki oraz ulice, to biegaczy można by policzyć na palcach jednej ręki – w większości byli to studenci akademii wychowania fizycznego. Wraz z modą na zdrowy tryb życia, do Polski dotarła także popularność aktywności ruchowej w formie biegania – teraz każdy chce pokonywać kolejne kilometry i wypełniać plany treningowe. Nie ulega wątpliwości, że bieganie ma znakomity wpływ na samopoczucie, kondycję i zdrowie.

 

Jest też świetnym uzupełnieniem dla innych dyscyplin jak sporty walki czy pływanie. Z tej życiodajnej siły korzystają tysiące Polaków, ubierając najprostszy dres, wygodne buty i opcjonalnie gadżety elektroniczne. Po zakończonym treningu ta aktywność przenosi się na różnego rodzaju fora i serwisy poświęcone bieganiu – tam ludzie wymieniają się praktycznymi radami oraz wzajemnie dopingują do osiągania kolejnych celów. Nierzadko codzienny trucht kończy się chęcią przygotowania do biegu ulicznego. Dlatego imprez tego typu jest coraz więcej, a zainteresowanie takimi zawodami wzrasta z dnia na dzień.


  • Windsurfing
  • Windsurfing to sport ciągle mało popularny w Polsce, jednak z roku na rok zwiększa się grupa jego fanów. W lecie odbędą się pierwsze mistrzostwa Polski w tej dyscyplinie. Podzielone zostaną na kilka grup, podstawowa to oczywiście mężczyźni/kobiety oraz przedziały wiekowe. Także każdy będzie miał szansę na wygraną, a jest o co walczyć, bo najlepsi otrzymają wycieczkę do USA, gdzie będą mogli przez miesiąc trenować z najlepszymi zawodnikami globu. Niestety surfing to sport dość kosztowny, przez co dostępny tylko dla najmożniejszych, jednak spotkać można coraz więcej klubów, które użyczają sprzęt za stosunkowo niską składkę członkowską.