ABC windsurfingu

BVB włącza się do walki o Heung-Min Sona

BVB włącza się do walki o Heung-Min Sona

Jak informuje talkSPORT, Borussia Dortmund robi wszystko, by pozyskać Heung-Min Sona, i próbują wygrać tzw. wyścig ze Spurs o młodą gwiazdę HSV.

20-latek, który gra w Hamburgu, stał się wielką gwiazdą Bundesligi, czego potwierdzeniem jest fakt, iż Son w tym sezonie trafiał do siatki rywali 12 razy w 30 ligowych występach.

fot. hsv.de

fot. hsv.de

 

 

 

 

 

 

Jego dobra gra zainteresowała wiele klubów z Premier League, w tym Manchester United i Chelsea, ale Spurs są najbardziej chętni, aby sprowadzić go do Anglii.

Jednak „Koguty” będą musiały mocno walczyć o zawodnika z byłym mistrzem Niemiec – Borussią Dortmund.

Trener Borussii – Jurgen Klopp straci Mario Götze, który po sezonie będzię grał dla Bayernu Monachium, jest również duże prawdopodobieństwo, że BVB opuści Robert Lewandowski, a więc Klopp pragnie kupić w jego miejsce Heung-Min Sona.

 


  • Windsurfing
  • Windsurfing to sport ciągle mało popularny w Polsce, jednak z roku na rok zwiększa się grupa jego fanów. W lecie odbędą się pierwsze mistrzostwa Polski w tej dyscyplinie. Podzielone zostaną na kilka grup, podstawowa to oczywiście mężczyźni/kobiety oraz przedziały wiekowe. Także każdy będzie miał szansę na wygraną, a jest o co walczyć, bo najlepsi otrzymają wycieczkę do USA, gdzie będą mogli przez miesiąc trenować z najlepszymi zawodnikami globu. Niestety surfing to sport dość kosztowny, przez co dostępny tylko dla najmożniejszych, jednak spotkać można coraz więcej klubów, które użyczają sprzęt za stosunkowo niską składkę członkowską.