windsurfing pl

Czas na rewanż

Czas na rewanż

Tagi tematyczne do tego wpisu dodane przez Klaudie: , ,

23 listopada zagraliśmy ostatnie spotkanie z Fortuną Düsseldorf, niestety przegrane przez nas 2:0. Sytuacja Fortuny jest identyczna jak ta z jesieni, wtedy to Fortuna miał przed spotkaniem z nami siedem spotkań bez wygranej,teraz jest tak samo, miejmy nadzieję że tym razem przełamanie przeciwnika nie odbędzie się naszym kosztem. Przed jutrzejszym meczem wiadomo że nie zagrają: Beister, który pauzuje za kartki oraz kontuzjowani Ivo Ilicević i Marcus Berg. Po stronie gości ta lista jest o wiele dłuższa, na pewno nie zagrają z nami Soares, Langeneke, Ramirez, Bodzka, Bolly, Garbuschewski i Kruse.

forthsv

fot. hsv.de

Do końca sezonu pozostało pięć kolejek, HSV ma duże szanse na rozgrywki europejskie, tylko aby tak się stało nie możemy tracić punktów z takim przeciwnikiem jak Fortuna, szczególnie że Fortuna walczy przed spadkiem, a my w chwili obecnej tracimy zaledwie jeden punkt do szóstego Eintrachtu, a więc do minimum, które zapewni nam rozgrywki w Lidze Europy. Do czwartego Schalke tracimy pięć punktów, czwarte miejsce da  nam udział w kwalifikacja do Ligi Mistrzów.

Prawdopodobne składy:

Hamburger SV: Adler – Diekmeier, Westermann, Mancienne, Jansen – Arslan, Badelj – Skjelbred, van der Vaart, Jiracek – Son

Fortuna Düsseldorf: Giefer – Balogun, Latka, Malezas, J. van den Bergh – Lambertz, Tesche – Reisinger, O. Fink, Bellinghausen – Kruse

Sędzia spotkania: Robert Hartmann


  • Windsurfing
  • Windsurfing to sport ciągle mało popularny w Polsce, jednak z roku na rok zwiększa się grupa jego fanów. W lecie odbędą się pierwsze mistrzostwa Polski w tej dyscyplinie. Podzielone zostaną na kilka grup, podstawowa to oczywiście mężczyźni/kobiety oraz przedziały wiekowe. Także każdy będzie miał szansę na wygraną, a jest o co walczyć, bo najlepsi otrzymają wycieczkę do USA, gdzie będą mogli przez miesiąc trenować z najlepszymi zawodnikami globu. Niestety surfing to sport dość kosztowny, przez co dostępny tylko dla najmożniejszych, jednak spotkać można coraz więcej klubów, które użyczają sprzęt za stosunkowo niską składkę członkowską. Aby jednak zacząć uprawiać windsurfing trzeba sobie zdawać sprawę, że to sport nie dla każdego. Mianowicie musi być choćby trochę umięśnieni , bo bez tego ani rusz. Aby utrzymać żagiel trzeba mieć trochę siły, już nie mówiąc o równowadze, jednak zawsze można trochę pochodzić na siłownie przed rozpoczęciem naszej przygody z tą dyscypliną olimpijską. Zachęcamy do uprawiania windsurfingu oraz do czytania naszego bloga, w którym znajdziesz wiele ciekawych porad na temat tego jakże fascynującego sportu. Jednak nie ważne jest czy uprawiamy surfing, koszykówke, piłkę nożną czy biegi - przecież większość z nas robi to dla czystej przyjemności i zdrowia, a nie żeby osiągać sukcesy. Trzeba się ruszać, inaczej tak samo jak stojące auto zaczniemy się "psuć". Dlatego jeszcze raz polecamy znalezienie sobie hobby w sporcie, żeby tylko to nie było oglądanie meczu przy piwie :). Wybierz sport dla siebie, zaraź nim znajomego - w dwójkę, trójkę zawsze raźniej Wam będzie. Dodatkowo koledzy to dodatkowa motywacja, która jest niezwykle ważna, żeby szybko się nie poddać. Próbujcie i ćwiczcie dla własnego zdrowia i dobrego samopoczucia!