ABC windsurfingu

Czas na rewanż

Czas na rewanż

23 listopada zagraliśmy ostatnie spotkanie z Fortuną Düsseldorf, niestety przegrane przez nas 2:0. Sytuacja Fortuny jest identyczna jak ta z jesieni, wtedy to Fortuna miał przed spotkaniem z nami siedem spotkań bez wygranej,teraz jest tak samo, miejmy nadzieję że tym razem przełamanie przeciwnika nie odbędzie się naszym kosztem. Przed jutrzejszym meczem wiadomo że nie zagrają: Beister, który pauzuje za kartki oraz kontuzjowani Ivo Ilicević i Marcus Berg. Po stronie gości ta lista jest o wiele dłuższa, na pewno nie zagrają z nami Soares, Langeneke, Ramirez, Bodzka, Bolly, Garbuschewski i Kruse.

forthsv

fot. hsv.de

Do końca sezonu pozostało pięć kolejek, HSV ma duże szanse na rozgrywki europejskie, tylko aby tak się stało nie możemy tracić punktów z takim przeciwnikiem jak Fortuna, szczególnie że Fortuna walczy przed spadkiem, a my w chwili obecnej tracimy zaledwie jeden punkt do szóstego Eintrachtu, a więc do minimum, które zapewni nam rozgrywki w Lidze Europy. Do czwartego Schalke tracimy pięć punktów, czwarte miejsce da  nam udział w kwalifikacja do Ligi Mistrzów.

Prawdopodobne składy:

Hamburger SV: Adler – Diekmeier, Westermann, Mancienne, Jansen – Arslan, Badelj – Skjelbred, van der Vaart, Jiracek – Son

Fortuna Düsseldorf: Giefer – Balogun, Latka, Malezas, J. van den Bergh – Lambertz, Tesche – Reisinger, O. Fink, Bellinghausen – Kruse

Sędzia spotkania: Robert Hartmann


  • Windsurfing
  • Windsurfing to sport ciągle mało popularny w Polsce, jednak z roku na rok zwiększa się grupa jego fanów. W lecie odbędą się pierwsze mistrzostwa Polski w tej dyscyplinie. Podzielone zostaną na kilka grup, podstawowa to oczywiście mężczyźni/kobiety oraz przedziały wiekowe. Także każdy będzie miał szansę na wygraną, a jest o co walczyć, bo najlepsi otrzymają wycieczkę do USA, gdzie będą mogli przez miesiąc trenować z najlepszymi zawodnikami globu. Niestety surfing to sport dość kosztowny, przez co dostępny tylko dla najmożniejszych, jednak spotkać można coraz więcej klubów, które użyczają sprzęt za stosunkowo niską składkę członkowską.