ABC windsurfingu

Dlaczego warto uprawiać sporty wodne?

Dlaczego warto uprawiać sporty wodne?

Wakacje to idealny czas na uprawianie sportów wodnych. Niektórzy lubią pływać w jeziorach, inni wygrzewać się na nadmorskiej plaży, jeszcze inni wybierają basen, gdzie pod okiem doświadczonych ratowników mogą pracować nad kondycją. Sporty uprawiane zarówno na wodzie jak i pod wodą wymagają jednak otwartych akwenów. Coraz popularniejsze na polskich plażach są widoki osób uprawiających windsurfing, kitesurfing czy narciarstwo wodne. Ośrodki proponujące taki rodzaj wypoczynku znajdziemy głównie nad polskim wybrzeżem oraz nad największymi jeziorami, na terenie całego kraju. Sporty te z pewnością wymagają od uprawiających wysokiej sprawności ruchowej i motorycznej.

Liczy się zarówno siła jak i umiejętność opanowania techniki poruszania się po wodzie. Dla amatorów przewidziane są lekcje z doświadczonymi instruktorami. Nie jest konieczne zaopatrywanie się samodzielne w kosztowny sprzęt, całość można wypożyczyć na miejscu. Nie zmienia to faktu, że są to sporty stosunkowo drogie, dostępne głównie dla osób z grubszym portfelem, choć zdarzają się także kluby, które użyczają sprzętu za niewygórowaną opłatę członkowską.


  • Windsurfing
  • Windsurfing to sport ciągle mało popularny w Polsce, jednak z roku na rok zwiększa się grupa jego fanów. W lecie odbędą się pierwsze mistrzostwa Polski w tej dyscyplinie. Podzielone zostaną na kilka grup, podstawowa to oczywiście mężczyźni/kobiety oraz przedziały wiekowe. Także każdy będzie miał szansę na wygraną, a jest o co walczyć, bo najlepsi otrzymają wycieczkę do USA, gdzie będą mogli przez miesiąc trenować z najlepszymi zawodnikami globu. Niestety surfing to sport dość kosztowny, przez co dostępny tylko dla najmożniejszych, jednak spotkać można coraz więcej klubów, które użyczają sprzęt za stosunkowo niską składkę członkowską.