ABC windsurfingu

Egzotyczne wyprawy dla aktywnych

Egzotyczne wyprawy dla aktywnych

Wypoczynek w tej części Afryki cieszy się coraz większą popularnością. Kenia to kraj idealny dla tych, którzy chcą spędzić wczasy nad Oceanem Indyjskim i aktywnie spędzać czas na uprawianiu sportów wodnych. Oferta dla turystów ceniących sobie możliwość uprawiania sportów jest tu jednak znacznie szersza. Jak zatem można tu spędzić czas? Wczasy w Kenii mogą się okazać doskonałą propozycją dla tych, którzy kochają górskie wycieczki. Czeka na nich potężny masyw Kenia, przyciągający zarówno piechurów, jak i amatorów wspinaczki. Naro Moro to miejscowość, która jest najlepszym punktem wypadowym na tę górę. Można się stąd wybrać zarówno na samodzielną wyprawę, choć lokalne biura coraz chętniej urządzają zorganizowane wycieczki w kenijskie góry.

Ciekawa oferta aktywnego wypoczynku czeka na tych, którzy zdecydują się spędzić wczasy w rejonie wybrzeża. Ponieważ nie brak tu modnych kurortów, coraz lepsze warunki czekają tu na miłośników golfa. Doskonale ma się tu również wędkarstwo oraz organizowane przez miejscowe firmy połowy morskie. Szeroka jest też oferta uprawiania sportów wodnych. Ocean Indyjski sprzyja tym, których fascynuje windsurfing. Doskonałe warunki do uprawiania tego sportu sprawiły, że Kenia stała się miejscem organizacji wielu ważnych zawodów.


  • Windsurfing
  • Windsurfing to sport ciągle mało popularny w Polsce, jednak z roku na rok zwiększa się grupa jego fanów. W lecie odbędą się pierwsze mistrzostwa Polski w tej dyscyplinie. Podzielone zostaną na kilka grup, podstawowa to oczywiście mężczyźni/kobiety oraz przedziały wiekowe. Także każdy będzie miał szansę na wygraną, a jest o co walczyć, bo najlepsi otrzymają wycieczkę do USA, gdzie będą mogli przez miesiąc trenować z najlepszymi zawodnikami globu. Niestety surfing to sport dość kosztowny, przez co dostępny tylko dla najmożniejszych, jednak spotkać można coraz więcej klubów, które użyczają sprzęt za stosunkowo niską składkę członkowską.