ABC windsurfingu

Fink: Powalczymy do końca

Fink: Powalczymy do końca

Trener HSV, Thorsten Fink w ostatnim z wywiadów, stwierdził że cel na ten sezon został już osiągnięty, mamy bezpieczną pozycję w środkowej części tabeli, jednak zespół stać na więcej, dlatego też do samego końca powalczymy o rozgrywki europejskie. Miejsce 5-6 dają możliwość udziału w lidze europejskiej, w chwili obecnej to strata zaledwie dwóch punktów. Gramy w tym momencie bez żadnej presji, swój cel osiągnęliśmy teraz walczymy na spokojnie, jeśli się nie uda, to trudno, ale powalczymy do ostatniej minuty ostatniego spotkania sezonu.

fot. hsv.de

fot. hsv.de

Pierwszym krokiem będzie spotkanie z VfL Wolfsburg, gramy przed własną publicznością i dla publiczności, musimy zagrać na maksa. Szczególnie po ostatniej wysokiej porażce z Schalke. Musimy pokazać, że zależy nam na dobrej pozycji i nie poddamy się, a wręcz przeciwnie, będziemy chcieli za wszelką cenę wygrać kolejne spotkania.


  • Windsurfing
  • Windsurfing to sport ciągle mało popularny w Polsce, jednak z roku na rok zwiększa się grupa jego fanów. W lecie odbędą się pierwsze mistrzostwa Polski w tej dyscyplinie. Podzielone zostaną na kilka grup, podstawowa to oczywiście mężczyźni/kobiety oraz przedziały wiekowe. Także każdy będzie miał szansę na wygraną, a jest o co walczyć, bo najlepsi otrzymają wycieczkę do USA, gdzie będą mogli przez miesiąc trenować z najlepszymi zawodnikami globu. Niestety surfing to sport dość kosztowny, przez co dostępny tylko dla najmożniejszych, jednak spotkać można coraz więcej klubów, które użyczają sprzęt za stosunkowo niską składkę członkowską.