ABC windsurfingu

Fotografia podczas nurkowania

Fotografia podczas nurkowania

Nurkowanie jest bardzo proste, dlatego jeśli ktoś opanuje już tę umiejętność do perfekcji, to warto wówczas na taką wyprawę wziąć jeszcze ze sobą aparat i zrobić ładne zdjęcia. Fotografia podwodna jeszcze nie dawno była nie lada wyzwaniem i tylko kilku fotografów potrafiło robić takie zdjęcia. Obecnie wszystko jest już coraz bardziej unowocześniane, dzięki czemu zrobienie zdjęcia pod wodą nie stanowi dla większości fotografów żadnego problemu.

Muszą oni wyposażyć się jedynie w specjalistyczny sprzęt, który będzie w stanie funkcjonować pod wodą. Fotograf pracujący pod wodą musi być dobrym nurkiem, a przy tym musi mieć wielką cierpliwość, ponieważ uchwycenie niektórych obiektów pod wodą jest nie lada wyzwaniem. Taki fotograf musi mieć też dogłębną wiedze z zakresu fotografii, ponieważ samo zrobienie zdjęcia nie wystarczy, gdyż potem trzeba go będzie jeszcze ulepszyć. Chcąc fotografować zwierzęta, na przykład ryby trzeba też mieć dobry refleks, ponieważ tego typu obiekty niezwykle szybko się przemieszczają.


  • Windsurfing
  • Windsurfing to sport ciągle mało popularny w Polsce, jednak z roku na rok zwiększa się grupa jego fanów. W lecie odbędą się pierwsze mistrzostwa Polski w tej dyscyplinie. Podzielone zostaną na kilka grup, podstawowa to oczywiście mężczyźni/kobiety oraz przedziały wiekowe. Także każdy będzie miał szansę na wygraną, a jest o co walczyć, bo najlepsi otrzymają wycieczkę do USA, gdzie będą mogli przez miesiąc trenować z najlepszymi zawodnikami globu. Niestety surfing to sport dość kosztowny, przez co dostępny tylko dla najmożniejszych, jednak spotkać można coraz więcej klubów, które użyczają sprzęt za stosunkowo niską składkę członkowską.