ABC windsurfingu

Gadżety elektroniczne w trakcie treningu sportowego

Gadżety elektroniczne w trakcie treningu sportowego

Obecnie aktywność fizyczna to nie tylko sam wysiłek, dążenie do dobrego samopoczucia i lepszej kondycji. Coraz częściej ludzie uprawiający sporty chcą mieć wszystko pod kontrolą, namacalnie obserwować swoje postępy i zachowanie organizmu. Czasem też brakuje im rozrywki w trakcie ćwiczenia – na wszystkie te potrzeby stale odpowiadają producenci drobnej elektroniki użytkowej. Bardzo często zdarza się, że ludzie trenujący na siłowni słuchają przy okazji ulubionej muzyki. Słuchawki na uszach działają motywująco, a dzięki ulubionym nutom można wydobyć z siebie jeszcze więcej energii do działania.

 

Świetnym przykładem połączenia elektroniki i sportu są obecnie biegacze – oprócz muzyki, korzystają oni ze specjalnych pulsometrów, zegarków z gps czy aplikacji na smartfona, pozwalających na monitorowanie postępów i udostępnianie ich wśród internetowej społeczności. Do grupy gadżeciarzy należą również rowerzyści, którzy do roweru oprócz oświetlenia podpinają również specjalne odbiorniki gps z mapami czy zaawansowane mierniki. Wszystkie te udogodnienia służą do tego, żeby jeszcze mocniej zmotywować się do aktywności ruchowej, przy jednoczesnym umileniu czasu, jaki spędzamy na ćwiczeniach.


  • Windsurfing
  • Windsurfing to sport ciągle mało popularny w Polsce, jednak z roku na rok zwiększa się grupa jego fanów. W lecie odbędą się pierwsze mistrzostwa Polski w tej dyscyplinie. Podzielone zostaną na kilka grup, podstawowa to oczywiście mężczyźni/kobiety oraz przedziały wiekowe. Także każdy będzie miał szansę na wygraną, a jest o co walczyć, bo najlepsi otrzymają wycieczkę do USA, gdzie będą mogli przez miesiąc trenować z najlepszymi zawodnikami globu. Niestety surfing to sport dość kosztowny, przez co dostępny tylko dla najmożniejszych, jednak spotkać można coraz więcej klubów, które użyczają sprzęt za stosunkowo niską składkę członkowską.