ABC windsurfingu

HSV-Bayer: 0-1

HSV-Bayer: 0-1

Dzisiejsze spotkanie zagraliśmy na bardzo równym poziomie z Bayerem Leverkusen, niestety Kiessling strzelił gola w 90 minucie, dzięki czemu Bayer wygrał, a sam Kiessling dzięki temu trafieniu został najlepszym strzelcem Bundesligi wyprzedzając o jednego gola Roberta Lewandowskiego. Zawodnicy dali z siebie wszystko, drużyna miała szansę na Ligę Europy, dlatego też tak pełne zaangażowanie, niestety zakończyło się to spotkanie porażką, i ostatecznie kończymy ten sezon na 7 pozycji, która nie daje nam możliwości udziału w Lidze Europy.

Hamburger SVBayer 04 Leverkusen 0:1 (0:0)

0-1 Kießling 90′

Hamburger SV: Adler – Diekmeier, Westermann, Rajkovic, Jansen – Badelj (66.Rudnevs), Rincón – Jiracek (81.Ilicevic), van der Vaart, Aogo (78.Beister) – Son

Bayer 04 Leverkusen: Leno – Carvajal (92. Friedrich), Wollscheid, Toprak, Kadlec – Bender, Reinartz, Rolfes – Hegeler (68.Sam), Kießling, Schürrle (92. Schwaab)

 

Nie jest to słabe miejsce w lidze, początkowo w założeniu całej drużyny było ukończenie sezonu w okolicy środka tabeli, udało się nieco wyżej bo na siódmym miejscu. Po gwizdku kończącym spotkanie, zawodnicy zrobili rundę honorową wokół całego stadionu, mimo porażki kibice, dziękowali drużynie za tak rozegrany sezon. Po meczu kolejno wypowiedzieli się zawodnicy i trener.

Thorsten Fink: dzisiejsze spotkanie pokazało, chęć walki w naszej drużynie, zawodnicy grali do granic swoich wytrzymałości, dlatego nie dziwmy się że po gwizdku upadali ze zmęczenia. Trzeba pamiętać że graliśmy z trzecią drużyną obecnego sezonu. Mieliśmy szansę na Ligę Europy, jednak nam się nie udało, chciałem pogratulować Freiburgowi i Eintrachtowi.

Marcell Jansen: dzisiaj pokazaliśmy wolę walki, co zapewne było widać. Do przerwy utrzymywaliśmy wynik remisowy, a ja sam nie wiedziałem jaki wynik jest w meczu Eintrachtu, co cały czas trzymało nas w nadziei na ligę europy. Patrząc na nasz cały sezon, siódme miejsce wydaje się sprawiedliwą pozycją na zakończenie. Zagraliśmy dobry sezon, jednak musimy jeszcze popracować nad swoją grą.

Heung Min Son: chcieliśmy dzisiaj bardzo wygrać, jednak się nie udało, a bardzo szkoda. Nieważne od wyniku Eintrachtu, chcieliśmy zakończyć ten sezon zwycięstwem dla naszych fanów. Dla mnie był to fantastyczny sezon, w którym w dużym stopniu mogłem się rozwijać.

René Adler: dzisiejsze spotkanie było dla mnie wyjątkowe, zagrałem przeciwko swojej byłej drużynie. Graliśmy przeciwko dobrej drużynie, dlatego też wiedzieliśmy że to spotkanie będzie bardzo trudne. Nasi gracze zagrali na prawdę dobre spotkanie, szkoda że przegraliśmy, jednak każdemu należą się gratulację za fantastyczną postawę przez całe 90 minut.

Tomás Rincón: cały czas liczyliśmy na rozgrywki w Lidze Europy, daliśmy z siebie wszystko, jednak Bayer okazał się lepszą drużyną. Jednak podsumowując cały sezon, można powiedzieć że zagraliśmy dobry sezon, jednak musimy jeszcze popracować nad stylem naszej gry.


  • Windsurfing
  • Windsurfing to sport ciągle mało popularny w Polsce, jednak z roku na rok zwiększa się grupa jego fanów. W lecie odbędą się pierwsze mistrzostwa Polski w tej dyscyplinie. Podzielone zostaną na kilka grup, podstawowa to oczywiście mężczyźni/kobiety oraz przedziały wiekowe. Także każdy będzie miał szansę na wygraną, a jest o co walczyć, bo najlepsi otrzymają wycieczkę do USA, gdzie będą mogli przez miesiąc trenować z najlepszymi zawodnikami globu. Niestety surfing to sport dość kosztowny, przez co dostępny tylko dla najmożniejszych, jednak spotkać można coraz więcej klubów, które użyczają sprzęt za stosunkowo niską składkę członkowską.