ABC windsurfingu

HSV – Fortuna 2:1

Od samego początku spotkania ruszyliśmy do ataku, już w 8 minucie Heung Min Son zmarnował dobrą okazję na zdobycie gola.
Ale już w 14 minucie, Fortuna nie ma szans, lewą stroną pewnie biegnie Marcell Jansen i dogrywa do van der Vaarta, który daje nam prowadzenie 1:0. Zaledwie 6 minut później składna akcja Jiracka i Jansen, a następnie Jiracek dokładnie podaje do van der Vaarta i mamy 2:0 !!!
W 34 minucie po stałym fragmencie gry, Dani Schahin pewnie strzela głową zmiejszając nasze prowadzenie do jednobramkowego.

Rafael van der Vaart tuż przed zakończeniem pierwszej połowy oddaje silny strzał jednak bramka mija słupek bramki.
Szkoda straconej bramki w pierwszej połowie, wynik 2:0 dałby nam pewniejszą grę w drugiej części spotkania.
W 66 minucie bliski zdobycia gola był zawodnik Fortuny – Schahin, który strzałem z woleja był bliski pokonania Adlera, na szczęście gola nie ma.
Końcówka spotkania, a HSV musiało się ostro bronić, w 90 minucie Latka trafia w poprzeczkę, to byłby koszmarny cios dla nas w samym końcu spotkania.
Na szczęście wygrywamy to spotkanie, jednak nie było to spotkanie na najwyższym poziomie, obie ekipy atakowały bardzo często jednak bezskutecznie.
Wygrana oczywiście cieszy, jednak jak już zdążyliśmy zobaczyć Schalke dzisiaj przegrało z Entrachtem, a więc nie odrabiamy straty do Frankfurtu, jednak odrabiamy do Schalke 3 punkty i tracimy już jedynie 2 punkty.

Hamburger SV – Fortuna Düsseldorf 2:1 (2:1)
1:0 Rafael van der Vaart 14′
2:0 Rafael van der Vaart 20′
2:1 Schahin 34′

HSV: Rene Adler – Michael Mancienne, Dennis Diekmeier, Heiko Westermann, Marcell Jansen, Dennis Aogo, Tomas Rincon (Milan Badelj 68′), Petr Jiracek, Per Clijan Skjelbred, Rafael van der Vaart (Rajkovic 90′), Heung-Min Son (Rudnevs 80′)
Ławka rezerwowych: Jaroslav Drobny, Gojko Kacar, Slobodan Rajkovic, Milan Badelj, Artjoms Rudnevs, Jacopo Sala, Zhi Gin Lam

Fortuna: Giefer, Bellinghausen, Fink, Lambertz, Latka, Levels, Malezas, Schahin(Omae), Reisinger, Voronin (Tesche), van den Bergh

• Windsurfing
  • Windsurfing to sport ciągle mało popularny w Polsce, jednak z roku na rok zwiększa się grupa jego fanów. W lecie odbędą się pierwsze mistrzostwa Polski w tej dyscyplinie. Podzielone zostaną na kilka grup, podstawowa to oczywiście mężczyźni/kobiety oraz przedziały wiekowe. Także każdy będzie miał szansę na wygraną, a jest o co walczyć, bo najlepsi otrzymają wycieczkę do USA, gdzie będą mogli przez miesiąc trenować z najlepszymi zawodnikami globu. Niestety surfing to sport dość kosztowny, przez co dostępny tylko dla najmożniejszych, jednak spotkać można coraz więcej klubów, które użyczają sprzęt za stosunkowo niską składkę członkowską.