ABC windsurfingu

HSV-VfL Wolfsburg: Zapowiedź

HSV-VfL Wolfsburg: Zapowiedź

Już niecałe trzy godziny pozostały do rozpoczęcia ważnego spotkania przeciwko VfL Wolfsburg, a więc jedenastej ekipy z tabeli. Niestety ale HSV, będzie musiało zagrać w osłabieniu, zabraknie takich zawodników jak Marcell Jansen, Tolgay Arslan. Nasz przeciwnik nie będzie mógł skorzystać z usług takich zawodników jak: Kahlenberg, Kyrgiakos. Nasz trener, jest bardzo optymistycznie nastawiony na to spotkanie, twierdzi że i tak zagramy najsilniejszym składem, sądząc po tygodniowym przygotowaniu do meczu.

fot. hsv.de

fot. hsv.de

Przede wszystkim, naszym zawodnikom zależy na szybkiej rehabilitacji po wysokiej porażce z Schalke 4:1. W ostatnim meczu przeciwko VfL Wolfsburg zremisowaliśmy 1:1, gola dla HSV w 26 minucie zdobył wtedy Maximilian Beister, dla przeciwnika w 68 minucie  Simon Kjaer.

Składy które możemy zobaczyć od pierwszej minuty:

fot. bild.de

fot. bild.de

Do tej pory z VfL Wolfsburg zagraliśmy 31 spotkań, z czego 9 wygraliśmy, 11 przegraliśmy oraz 11 zremisowaliśmy.

Ostatnie trzy spotkania to dwa remisy i porażka:
VfL Wolfsburg : Hamburger SV 1:1
VfL Wolfsburg : Hamburger SV 2:1
Hamburger SV : VfL Wolfsburg 1:1

 

Nasz typ:
Hamburger SV : VfL Wolfsburg 2:0


  • Windsurfing
  • Windsurfing to sport ciągle mało popularny w Polsce, jednak z roku na rok zwiększa się grupa jego fanów. W lecie odbędą się pierwsze mistrzostwa Polski w tej dyscyplinie. Podzielone zostaną na kilka grup, podstawowa to oczywiście mężczyźni/kobiety oraz przedziały wiekowe. Także każdy będzie miał szansę na wygraną, a jest o co walczyć, bo najlepsi otrzymają wycieczkę do USA, gdzie będą mogli przez miesiąc trenować z najlepszymi zawodnikami globu. Niestety surfing to sport dość kosztowny, przez co dostępny tylko dla najmożniejszych, jednak spotkać można coraz więcej klubów, które użyczają sprzęt za stosunkowo niską składkę członkowską.