windsurfing pl

HSV-VfL Wolfsburg: Zapowiedź

HSV-VfL Wolfsburg: Zapowiedź

Już niecałe trzy godziny pozostały do rozpoczęcia ważnego spotkania przeciwko VfL Wolfsburg, a więc jedenastej ekipy z tabeli. Niestety ale HSV, będzie musiało zagrać w osłabieniu, zabraknie takich zawodników jak Marcell Jansen, Tolgay Arslan. Nasz przeciwnik nie będzie mógł skorzystać z usług takich zawodników jak: Kahlenberg, Kyrgiakos. Nasz trener, jest bardzo optymistycznie nastawiony na to spotkanie, twierdzi że i tak zagramy najsilniejszym składem, sądząc po tygodniowym przygotowaniu do meczu.

fot. hsv.de

fot. hsv.de

Przede wszystkim, naszym zawodnikom zależy na szybkiej rehabilitacji po wysokiej porażce z Schalke 4:1. W ostatnim meczu przeciwko VfL Wolfsburg zremisowaliśmy 1:1, gola dla HSV w 26 minucie zdobył wtedy Maximilian Beister, dla przeciwnika w 68 minucie  Simon Kjaer.

Składy które możemy zobaczyć od pierwszej minuty:

fot. bild.de

fot. bild.de

Do tej pory z VfL Wolfsburg zagraliśmy 31 spotkań, z czego 9 wygraliśmy, 11 przegraliśmy oraz 11 zremisowaliśmy.

Ostatnie trzy spotkania to dwa remisy i porażka:
VfL Wolfsburg : Hamburger SV 1:1
VfL Wolfsburg : Hamburger SV 2:1
Hamburger SV : VfL Wolfsburg 1:1

 

Nasz typ:
Hamburger SV : VfL Wolfsburg 2:0


  • Windsurfing
  • Windsurfing to sport ciągle mało popularny w Polsce, jednak z roku na rok zwiększa się grupa jego fanów. W lecie odbędą się pierwsze mistrzostwa Polski w tej dyscyplinie. Podzielone zostaną na kilka grup, podstawowa to oczywiście mężczyźni/kobiety oraz przedziały wiekowe. Także każdy będzie miał szansę na wygraną, a jest o co walczyć, bo najlepsi otrzymają wycieczkę do USA, gdzie będą mogli przez miesiąc trenować z najlepszymi zawodnikami globu. Niestety surfing to sport dość kosztowny, przez co dostępny tylko dla najmożniejszych, jednak spotkać można coraz więcej klubów, które użyczają sprzęt za stosunkowo niską składkę członkowską. Aby jednak zacząć uprawiać windsurfing trzeba sobie zdawać sprawę, że to sport nie dla każdego. Mianowicie musi być choćby trochę umięśnieni , bo bez tego ani rusz. Aby utrzymać żagiel trzeba mieć trochę siły, już nie mówiąc o równowadze, jednak zawsze można trochę pochodzić na siłownie przed rozpoczęciem naszej przygody z tą dyscypliną olimpijską. Zachęcamy do uprawiania windsurfingu oraz do czytania naszego bloga, w którym znajdziesz wiele ciekawych porad na temat tego jakże fascynującego sportu. Jednak nie ważne jest czy uprawiamy surfing, koszykówke, piłkę nożną czy biegi - przecież większość z nas robi to dla czystej przyjemności i zdrowia, a nie żeby osiągać sukcesy. Trzeba się ruszać, inaczej tak samo jak stojące auto zaczniemy się "psuć". Dlatego jeszcze raz polecamy znalezienie sobie hobby w sporcie, żeby tylko to nie było oglądanie meczu przy piwie :). Wybierz sport dla siebie, zaraź nim znajomego - w dwójkę, trójkę zawsze raźniej Wam będzie. Dodatkowo koledzy to dodatkowa motywacja, która jest niezwykle ważna, żeby szybko się nie poddać. Próbujcie i ćwiczcie dla własnego zdrowia i dobrego samopoczucia!