ABC windsurfingu

Każdy wiek jest odpowiedni

Każdy wiek jest odpowiedni

Sport to zdrowie i wie o tym każdy z nas. Zdecydowanie warto nie tylko samemu go uprawiać, ale i namawiać najmłodszych, by mieli z nim styczność już od najmłodszych lat. Dzieci chętnie podejmują się aktywności fizycznych. Wystarczy znaleźć odpowiednią dyscyplinę, jaka będzie sprawiała im przyjemność, żeby chętnie ćwiczyły przez cały czas.

Niestety, na początku uprawianie sportu wymaga pewnych inwestycji. Przede wszystkim powinniśmy zapewnić dziecku odpowiednią odzież. Dzięki niej będzie mu wygodnie i będzie w stanie chętniej podejmować się aktywności. Najważniejszym elementem ubioru jest obuwie, bo to ono będzie odpowiednio amortyzowało ruchy i sprawi, że sport zamiast szkodzić, będzie dawał jedynie pozytywny efekt. Warto zadbać o to, by buty były nie tylko kolorowe i dobrze wyglądały, ale i były odpowiedniej jakości. Bez wątpienia wspólnie z dzieckiem będziemy w stanie wybrać w sklepie sportowym coś, co się sprawdzi. Dziecko będzie chętnie zakładało buty sportowe, a dodatkowo będzie mogło uniknąć wielu nieprzyjemności i wielu niepotrzebnych kontuzji.


  • Windsurfing
  • Windsurfing to sport ciągle mało popularny w Polsce, jednak z roku na rok zwiększa się grupa jego fanów. W lecie odbędą się pierwsze mistrzostwa Polski w tej dyscyplinie. Podzielone zostaną na kilka grup, podstawowa to oczywiście mężczyźni/kobiety oraz przedziały wiekowe. Także każdy będzie miał szansę na wygraną, a jest o co walczyć, bo najlepsi otrzymają wycieczkę do USA, gdzie będą mogli przez miesiąc trenować z najlepszymi zawodnikami globu. Niestety surfing to sport dość kosztowny, przez co dostępny tylko dla najmożniejszych, jednak spotkać można coraz więcej klubów, które użyczają sprzęt za stosunkowo niską składkę członkowską.