ABC windsurfingu

Mecz ostatniej szansy

Mecz ostatniej szansy

Już dzisiaj o godzinie 15:30 rozpocznie się ostatnia kolejka tego sezonu, dla nas jest to mecz ostatniej szansy o być albo nie być w rozgrywkach europejskich. HSV zagra dzisiaj arcyważne spotkanie z Bayerem Leverkusen, ale nawet nasza wygrana może nam nie dać udziału w Lidze Europy, ważne żeby w dzisiejsze popołudnie Eintracht Frankfurt stracił punkty, dzisiaj Eintracht zagra na własnym stadionie z VfL Wolfsburg.
Jeśli chodzi o sytuacje kadrową w obu ekipach, Bayer zagra bez Gonzalo Castro i Karima Bellarabiego, natomiast HSV zagra bez Michaela Mancienne’a, Tolgaya Arslana, Gojko Kacara i Marcusa Berga. Jeśli chodzi o nasze bezpośrednie spotkania z Bayerem, do tej pory rozegraliśmy 67 spotkań, z czego 25 to nasze wygrane, 23 razy wygrywał Bayer, oraz padło 19 remisów.
W ostatnim naszym spotkaniu, rozegranym 15 grudnia, Bayer wygrał z nami 3:0, we wcześniejszych dwóch spotkaniach padały wyniki remisowe.
Bayer Leverkusen, ma już zapewnione trzecie miejsce w tabeli, dlatego liczymy na dzisiejsze bezproblemowe zwycięstwo.

fot. hsv.de

fot. hsv.de

Przewidywalne składy:
Hamburger SV: Adler – Diekmeier, Westermann, Rajkovic, Jansen – Badelj, Rincón – Jiracek, van der Vaart, Aogo – Son

Bayer 04 Leverkusen: Leno – Carvajal, Wollscheid, Toprak, Boenisch – Bender, Reinartz, Rolfes – Hegeler, Kießling, Schürrle


  • Windsurfing
  • Windsurfing to sport ciągle mało popularny w Polsce, jednak z roku na rok zwiększa się grupa jego fanów. W lecie odbędą się pierwsze mistrzostwa Polski w tej dyscyplinie. Podzielone zostaną na kilka grup, podstawowa to oczywiście mężczyźni/kobiety oraz przedziały wiekowe. Także każdy będzie miał szansę na wygraną, a jest o co walczyć, bo najlepsi otrzymają wycieczkę do USA, gdzie będą mogli przez miesiąc trenować z najlepszymi zawodnikami globu. Niestety surfing to sport dość kosztowny, przez co dostępny tylko dla najmożniejszych, jednak spotkać można coraz więcej klubów, które użyczają sprzęt za stosunkowo niską składkę członkowską.