windsurfing pl

Mecz ostatniej szansy

Mecz ostatniej szansy

Już dzisiaj o godzinie 15:30 rozpocznie się ostatnia kolejka tego sezonu, dla nas jest to mecz ostatniej szansy o być albo nie być w rozgrywkach europejskich. HSV zagra dzisiaj arcyważne spotkanie z Bayerem Leverkusen, ale nawet nasza wygrana może nam nie dać udziału w Lidze Europy, ważne żeby w dzisiejsze popołudnie Eintracht Frankfurt stracił punkty, dzisiaj Eintracht zagra na własnym stadionie z VfL Wolfsburg.
Jeśli chodzi o sytuacje kadrową w obu ekipach, Bayer zagra bez Gonzalo Castro i Karima Bellarabiego, natomiast HSV zagra bez Michaela Mancienne’a, Tolgaya Arslana, Gojko Kacara i Marcusa Berga. Jeśli chodzi o nasze bezpośrednie spotkania z Bayerem, do tej pory rozegraliśmy 67 spotkań, z czego 25 to nasze wygrane, 23 razy wygrywał Bayer, oraz padło 19 remisów.
W ostatnim naszym spotkaniu, rozegranym 15 grudnia, Bayer wygrał z nami 3:0, we wcześniejszych dwóch spotkaniach padały wyniki remisowe.
Bayer Leverkusen, ma już zapewnione trzecie miejsce w tabeli, dlatego liczymy na dzisiejsze bezproblemowe zwycięstwo.

fot. hsv.de

fot. hsv.de

Przewidywalne składy:
Hamburger SV: Adler – Diekmeier, Westermann, Rajkovic, Jansen – Badelj, Rincón – Jiracek, van der Vaart, Aogo – Son

Bayer 04 Leverkusen: Leno – Carvajal, Wollscheid, Toprak, Boenisch – Bender, Reinartz, Rolfes – Hegeler, Kießling, Schürrle


  • Windsurfing
  • Windsurfing to sport ciągle mało popularny w Polsce, jednak z roku na rok zwiększa się grupa jego fanów. W lecie odbędą się pierwsze mistrzostwa Polski w tej dyscyplinie. Podzielone zostaną na kilka grup, podstawowa to oczywiście mężczyźni/kobiety oraz przedziały wiekowe. Także każdy będzie miał szansę na wygraną, a jest o co walczyć, bo najlepsi otrzymają wycieczkę do USA, gdzie będą mogli przez miesiąc trenować z najlepszymi zawodnikami globu. Niestety surfing to sport dość kosztowny, przez co dostępny tylko dla najmożniejszych, jednak spotkać można coraz więcej klubów, które użyczają sprzęt za stosunkowo niską składkę członkowską. Aby jednak zacząć uprawiać windsurfing trzeba sobie zdawać sprawę, że to sport nie dla każdego. Mianowicie musi być choćby trochę umięśnieni , bo bez tego ani rusz. Aby utrzymać żagiel trzeba mieć trochę siły, już nie mówiąc o równowadze, jednak zawsze można trochę pochodzić na siłownie przed rozpoczęciem naszej przygody z tą dyscypliną olimpijską. Zachęcamy do uprawiania windsurfingu oraz do czytania naszego bloga, w którym znajdziesz wiele ciekawych porad na temat tego jakże fascynującego sportu. Jednak nie ważne jest czy uprawiamy surfing, koszykówke, piłkę nożną czy biegi - przecież większość z nas robi to dla czystej przyjemności i zdrowia, a nie żeby osiągać sukcesy. Trzeba się ruszać, inaczej tak samo jak stojące auto zaczniemy się "psuć". Dlatego jeszcze raz polecamy znalezienie sobie hobby w sporcie, żeby tylko to nie było oglądanie meczu przy piwie :). Wybierz sport dla siebie, zaraź nim znajomego - w dwójkę, trójkę zawsze raźniej Wam będzie. Dodatkowo koledzy to dodatkowa motywacja, która jest niezwykle ważna, żeby szybko się nie poddać. Próbujcie i ćwiczcie dla własnego zdrowia i dobrego samopoczucia!