ABC windsurfingu

OWD dla każdego?!

OWD dla każdego?!

Jeśli jesteś miłośnikiem nurkowania lub chciałbyś dopiero postawić swoje pierwsze korki w tym sporcie to musisz spróbować tego nad Morzem Czerwonym. Jest to bowiem jedno z najlepszych miejsc do odbycia podwodnej podróży. Nie ma lepszego miejsca w naszej okolicy, gdzie można zobaczyć bogatą i zróżnicowaną rafę kolorową, duże zwierzęta jak żółwie czy delfiny lub po prostu popływać wśród ławic ryb. Okolice Hurghady są idealnym miejscem dla nurków o każdym stopniu zaawansowania. Liczne ośrodki szkoleniowe, które są od dyspozycji turystów przez cały roku oferują rożnego rodzaju wyprawy i kursy. Można rozpocząć swoją przygodę z nurkowaniem lub pogłębiać swoje umiejętności i wybrać jeden z wielu profilowanych kursów.Do doskonałe miejsce dla amatorów podwodnej fotografii. Bogata flora i fauna podwodnego świata Morza Czarnego to idealne scenerie do fotografowania. Jeśli to nie wystarczy, można wybrać się na eksplorację licznych wraków.Wakacje w Egipcie w kontekście podwodnych eksploracji to gwarancja udanego wyjazdu.Marzą Ci się dalekie podróże i eksploracja podwodnych głębin? Jesteś znudzony leniwymi wakacjami, popijaniem drinków w hotelowym basenie? Postaraj się spędzić aktywnie swoje następne wakacje i już dziś zacznij przygodę z nurkowaniem.
To nic, że mieszkasz w mieście a za oknem jest zimno. Już teraz możesz zrobić pierwszy krok. Wiele ośrodków szkolenia nurków oferuje podstawowe kursy dla nurków w zimowym okresie. Jeśli nie jesteś pewny czy podołasz takiemu wyzwaniu i ten sport jest dla Ciebie to warto się zapisać na tak zwane intro – czyli lekcje w warunkach basenowych z zapewnieniem najwyższych standardów bezpieczeństwa. Jeśli po pierwszych zajęciach taka zabawa przypadnie Ci do gustu to kolejnym krokiem jest zapisanie się na kurs OWD – podstawowy kurs nurkowania Open Water Diving. zajęcia te składają się z dwóch części: basenowo-teoretycznej oraz części na otwartych zbiornikach. Kursy realizowane w oparciu o międzynarodowe standardy można wykonywać zarówno w kraju, jak i za granica. Wielką zaletą jest możliwość dzielenia całego kursu – część teoretyczną można zrealizować np. na basenie we Wrocławiu, a część drugą na Mazurach, nad Bałtykiem lub w Egipcie.


  • Windsurfing
  • Windsurfing to sport ciągle mało popularny w Polsce, jednak z roku na rok zwiększa się grupa jego fanów. W lecie odbędą się pierwsze mistrzostwa Polski w tej dyscyplinie. Podzielone zostaną na kilka grup, podstawowa to oczywiście mężczyźni/kobiety oraz przedziały wiekowe. Także każdy będzie miał szansę na wygraną, a jest o co walczyć, bo najlepsi otrzymają wycieczkę do USA, gdzie będą mogli przez miesiąc trenować z najlepszymi zawodnikami globu. Niestety surfing to sport dość kosztowny, przez co dostępny tylko dla najmożniejszych, jednak spotkać można coraz więcej klubów, które użyczają sprzęt za stosunkowo niską składkę członkowską.