ABC windsurfingu

Rozwój turystyki w Polsce

Rozwój turystyki w Polsce

W Polsce turystyka rowerowa staje się coraz bardziej popularna. Nic w tym dziwnego. To najlepszy sposób na aktywny wypoczynek oraz na zwiedzanie kraju. Terenów, które sprzyjają takiej formie turystyki, na terenie naszego kraju nie brakuje. Z myślą o rowerzystach powstaje coraz lepiej rozwinięta sieć szlaków rowerowych, które pozwalają dotrzeć do najpiękniejszych zakątków danego regionu na dwóch kółkach. Ciekawe trasy dla rowerzystów powstają na terenie Dolnego Śląska oraz na terenie Wybrzeża. Na wyżynach również widać znaczny postęp w tej dziedzinie. Doskonałym przykładem może być tu Wyżyna Krakowsko-Częstochowska, na terenie której pojawiają się i nowe trasy, i coraz liczniejsze wypożyczalnie rowerów.

Zachętą do podróżowania w ten sposób staje się też coraz lepszy sprzęt oraz szeroki wybór dodatkowych akcesoriów. Sakwy, bagażniki oraz inne sprzęty przydatne w czasie dłuższych wycieczek rowerowych można dziś zakupić bez problemów. Dzięki tym czynnikom turystyka rowerowa ma się w Polsce coraz lepiej, a grono jej sympatyków stale się powiększa. To ciekawy sposób poznawania kraju, który może aktywnym turystom sprawić wiele radości.


  • Windsurfing
  • Windsurfing to sport ciągle mało popularny w Polsce, jednak z roku na rok zwiększa się grupa jego fanów. W lecie odbędą się pierwsze mistrzostwa Polski w tej dyscyplinie. Podzielone zostaną na kilka grup, podstawowa to oczywiście mężczyźni/kobiety oraz przedziały wiekowe. Także każdy będzie miał szansę na wygraną, a jest o co walczyć, bo najlepsi otrzymają wycieczkę do USA, gdzie będą mogli przez miesiąc trenować z najlepszymi zawodnikami globu. Niestety surfing to sport dość kosztowny, przez co dostępny tylko dla najmożniejszych, jednak spotkać można coraz więcej klubów, które użyczają sprzęt za stosunkowo niską składkę członkowską.