ABC windsurfingu

Schalke-HSV: Zapowiedź

Schalke-HSV: Zapowiedź

Dzisiaj o godzinie 17:30 rozpocznie się kolejny ważny mecz dla naszej ekipy. Naszym dzisiejszym przeciwnikiem będzie Schalke 04 Gelsenkirchen, a więc czwarta ekipa w tabeli. Różnica między HSV a dzisiejszym przeciwnikiem to zaledwie dwa punkty. Dodatkowo naszą motywacją są wczorajsze wpadki drużyn znajdujących się przed nami w tabeli, dzięki dzisiejszej wygranej moglibyśmy wyprzedzić Borussie Mönchengladbach, SC Freiburg oraz oczywiście naszego przeciwnika Schalke. Do końca sezonu pozostało zaledwie trzy kolejki i dzisiejszy mecz, aby myśleć o europejskich pucharach musimy w każdym z tych meczów zdobywać punkty.

zapowiedz

Schalke od dwóch spotkań nie może wygrać meczu, 13 kwietnia Schalke zremisowało z Bayerem Leverkusen 2:2, a w ostatniej kolejce niespodziewanie przegrał z Eintrachtem Frankfurt 1:0.

Nasze nastroje są nieco lepsze, szczególnie że wygraliśmy dwa ostatnie spotkania, pokonując FSV Mainz 05 2:1 oraz Fortune Düsseldorf 2:1.

Jeśli chodzi o ostatnie spotkania z drużyną Schalke, pokonaliśmy Schalke w ostatnim meczu 27 listopada 2012 3:1, gole dla HSV zdobyli wtedy Beister, Rudnevs oraz Badelj z karnego, jednak 11 marca 2012 to Schalke nas pokonało 3:1. Tak więc dzisiejszy wynik może być jedną dużą niewiadomą.

Składy jakie możemy zobaczyć od pierwszej minuty:

fot. bild.de

fot. bild.de

Jeżeli chodzi o wszystkie nasze mecze z Schalke to było ich 89, 33 razy wygrywało Schalke, 35 razy HSV a 21 razy padł remis.

W obecnym sezonie po rozegraniu 30 spotkań statystyki wyglądają następująco:

Schalke 04 Gelsenkirchen:

Wygrane mecze: 13
Remisy: 7
Przegrane: 10
Gole zdobyte: 50
Gole Stracone: 46

Hamburger SV:

Wygrane mecze: 13
Remisy: 5
Przegrane: 12
Gole zdobyte: 36
Gole Stracone: 46

Schalke przed własną publicznością radzi sobie bardzo dobrze, z piętnastu spotkań, wygrali dziewięć, trzy zremisowali i trzy przegrali. Jeśli chodzi o naszą formę w meczach wyjazdowych: rozegraliśmy szesnaście spotkań, pięć wygraliśmy, cztery zremisowaliśmy i sześć przegraliśmy.

W składzie Schalke nie wystąpią: Höger, Farfan, Papadopoulos, Afellay, Obasi

W składzie HSV nie zagrają: Beister, Diekmeier, Berg , Ilicevic,  Badelj

Nasz typ: Schalke 04 Gelsenkirchen – Hamburger SV 2:2


  • Windsurfing
  • Windsurfing to sport ciągle mało popularny w Polsce, jednak z roku na rok zwiększa się grupa jego fanów. W lecie odbędą się pierwsze mistrzostwa Polski w tej dyscyplinie. Podzielone zostaną na kilka grup, podstawowa to oczywiście mężczyźni/kobiety oraz przedziały wiekowe. Także każdy będzie miał szansę na wygraną, a jest o co walczyć, bo najlepsi otrzymają wycieczkę do USA, gdzie będą mogli przez miesiąc trenować z najlepszymi zawodnikami globu. Niestety surfing to sport dość kosztowny, przez co dostępny tylko dla najmożniejszych, jednak spotkać można coraz więcej klubów, które użyczają sprzęt za stosunkowo niską składkę członkowską.