ABC windsurfingu

Skąd wzięła się niezwykła popularność MMA?

Skąd wzięła się niezwykła popularność MMA?

rocky-880422-mAby odpowiedzieć sobie na pytanie, dlaczego MMA na całym świecie bije rekordy oglądalności, warto samemu spojrzeć na srebrny ekran i przyjrzeć się tej dyscyplinie. Od razu do głowy przychodzi jedna myśl – niezłe widowisko – i to właśnie o tę widowiskowość głównie tutaj chodzi. MMA to w praktyce połączenie wszystkich znanych do tej pory sztuk i sportów walki. Zawodnicy wychodzą na ring (klatkę) i mają za zadanie pokazać swoje możliwości fizyczne, pokonując przeciwnika w sposób, który w pełni zadowoli publikę. A ta bywa bardzo wymagająca i niezwykle zaciekła w dopingowaniu swoich idoli.

 

Przy okazji warto nadmienić, że zawodnicy dokładają wszelkich starań, aby podczas show nie stała się nikomu krzywda, ani też aby rywal nie nabawił się poważnej kontuzji. Niestety nie udało się w pełni uniknąć przypadków śmiertelnych – podczas oficjalnych zawodów odnotowano do tej pory dwa zgony, a w przypadku nieoficjalnych również było ich kilka. Mieszane sztuki walki zachęcają, ze względu na swoją widowiskowość. Dużo jest w nich ze sportu – są kategorie wagowe i style walki. Jednak przede wszystkim jest to show nastawione na rozrywkę i właśnie tak powinniśmy MMA traktować.


  • Windsurfing
  • Windsurfing to sport ciągle mało popularny w Polsce, jednak z roku na rok zwiększa się grupa jego fanów. W lecie odbędą się pierwsze mistrzostwa Polski w tej dyscyplinie. Podzielone zostaną na kilka grup, podstawowa to oczywiście mężczyźni/kobiety oraz przedziały wiekowe. Także każdy będzie miał szansę na wygraną, a jest o co walczyć, bo najlepsi otrzymają wycieczkę do USA, gdzie będą mogli przez miesiąc trenować z najlepszymi zawodnikami globu. Niestety surfing to sport dość kosztowny, przez co dostępny tylko dla najmożniejszych, jednak spotkać można coraz więcej klubów, które użyczają sprzęt za stosunkowo niską składkę członkowską.