ABC windsurfingu

Sport cały rok

Sport cały rok

Osoby, jakie są zdania, że sport jest nudny, z pewnością nie miały możliwości poznania wszystkiego, co ma nam do zaoferowania. Dyscyplin sportowych jest niesamowicie wiele i każdy znajdzie coś dla siebie. W okresie letnim z pewnością wystarczy nam jedynie obuwie sportowe, żeby mieć możliwość podjęcia się większości z dyscyplin. Wystarczy dobre obuwie damskie, by jeździć na rowerze, biegać czy chodzić na siłownię.

Co jednak powinniśmy robić w okresie zimowym? Niestety sporty zimowe wymagają od nas nieco większego przygotowania. Jeżeli chcemy wyjechać na narty to co prawda wiele sprzętów możemy wypożyczyć na miejscu, ale musimy we własnym zakresie zadbać o ubiór. Na szczęście w sklepach sportowych spotkamy się z ogromnym wyborem, jeżeli chodzi o bluzy czy koszulki oddychające, jakie odprowadzają pot na zewnątrz i dbają o utrzymanie odpowiedniej temperatury ciała. Wiadomo, że będzie to pewien wydatek, ale przekonamy się, że ubrania dobrej jakości będą służyć nam latami, a my w pełni je wykorzystamy.


  • Windsurfing
  • Windsurfing to sport ciągle mało popularny w Polsce, jednak z roku na rok zwiększa się grupa jego fanów. W lecie odbędą się pierwsze mistrzostwa Polski w tej dyscyplinie. Podzielone zostaną na kilka grup, podstawowa to oczywiście mężczyźni/kobiety oraz przedziały wiekowe. Także każdy będzie miał szansę na wygraną, a jest o co walczyć, bo najlepsi otrzymają wycieczkę do USA, gdzie będą mogli przez miesiąc trenować z najlepszymi zawodnikami globu. Niestety surfing to sport dość kosztowny, przez co dostępny tylko dla najmożniejszych, jednak spotkać można coraz więcej klubów, które użyczają sprzęt za stosunkowo niską składkę członkowską.