windsurfing pl

Sport od najmłodszych lat

Sport od najmłodszych lat

Rodzice coraz częściej zauważają, że ich dzieci postrzegają świat zupełnie inaczej. Nie wiedzą bowiem jak było w momencie, w którym nie znano internetu, a każda życiowa czynność nie była wspomagana przez elektronikę. I to właśnie komputery i konsole często odbierają najmłodszym dzieciństwo, jakie było znane nam do tej pory. Aby to zmienić, warto swoje pociechy od najmłodszych lat zainteresować sportem. Najciekawszym przykładem są zajęcia na basenie, które prowadzone pod okiem ekspertów sprawiają, że rodzice mogą przyjść na nie z bardzo małym dzieckiem. Jeśli znajdziemy na nie czas, to również w przyszłości będziemy mieli go na tyle, żeby odwozić naszą pociechę na pozaszkolne zajęcia, czy pójść razem na rower.

 

Istnieje spora szansa, że jeśli zaszczepimy w dziecku już od najmłodszych lat sportową pasję, to wyrośnie ono na zdrowego i w pełni sprawnego człowieka, bez uzależnienia od gier i cyfrowych dóbr. Dlatego edukacja pod tym względem jest bardzo ważna – niestety często szkolni nauczyciele nie potrafią stanąć na wysokości zadania i zachęcić podopiecznych do zwiększonego ruchu. W konsekwencji rodzice powinni wziąć sprawę w swoje ręce i namawiać dziecko do udziału w różnych, ciekawych zajęciach preferujących aktywność nie tylko intelektualną, ale i fizyczną.


  • Windsurfing
  • Windsurfing to sport ciągle mało popularny w Polsce, jednak z roku na rok zwiększa się grupa jego fanów. W lecie odbędą się pierwsze mistrzostwa Polski w tej dyscyplinie. Podzielone zostaną na kilka grup, podstawowa to oczywiście mężczyźni/kobiety oraz przedziały wiekowe. Także każdy będzie miał szansę na wygraną, a jest o co walczyć, bo najlepsi otrzymają wycieczkę do USA, gdzie będą mogli przez miesiąc trenować z najlepszymi zawodnikami globu. Niestety surfing to sport dość kosztowny, przez co dostępny tylko dla najmożniejszych, jednak spotkać można coraz więcej klubów, które użyczają sprzęt za stosunkowo niską składkę członkowską. Aby jednak zacząć uprawiać windsurfing trzeba sobie zdawać sprawę, że to sport nie dla każdego. Mianowicie musi być choćby trochę umięśnieni , bo bez tego ani rusz. Aby utrzymać żagiel trzeba mieć trochę siły, już nie mówiąc o równowadze, jednak zawsze można trochę pochodzić na siłownie przed rozpoczęciem naszej przygody z tą dyscypliną olimpijską. Zachęcamy do uprawiania windsurfingu oraz do czytania naszego bloga, w którym znajdziesz wiele ciekawych porad na temat tego jakże fascynującego sportu. Jednak nie ważne jest czy uprawiamy surfing, koszykówke, piłkę nożną czy biegi - przecież większość z nas robi to dla czystej przyjemności i zdrowia, a nie żeby osiągać sukcesy. Trzeba się ruszać, inaczej tak samo jak stojące auto zaczniemy się "psuć". Dlatego jeszcze raz polecamy znalezienie sobie hobby w sporcie, żeby tylko to nie było oglądanie meczu przy piwie :). Wybierz sport dla siebie, zaraź nim znajomego - w dwójkę, trójkę zawsze raźniej Wam będzie. Dodatkowo koledzy to dodatkowa motywacja, która jest niezwykle ważna, żeby szybko się nie poddać. Próbujcie i ćwiczcie dla własnego zdrowia i dobrego samopoczucia!