ABC windsurfingu

Thorsten Fink: Ostatnia prosta

Thorsten Fink: Ostatnia prosta

Przed nami trzy ostatnie spotkania obecnego sezonu, a więc jest to ostatnia prosta dla drużyn walczących o utrzymanie, o awans do ligi europy i ligi mistrzów. Jak zapowiada Fink, chcemy wykorzystać i swoją szansę i zakwalifikować się do rozgrywek europejskich. Pierwszy krok musimy zrobić w niedzielnym meczu z VfL Wolfsburg, początek spotkania o godzinie 17:30. Trener i reszta zawodników zapomniała już o wstydliwej porażce z Schalke, i teraz wszyscy jesteśmy skupieni nad kolejnym meczem.

fot. hsv.de

fot. hsv.de

Jeżeli zagramy na 100% swoich możliwości, i w 100% skoncentrowani, możemy wygrać wszystkie trzy spotkania. Do składu na niedzielne spotkanie powraca po zawieszeniu za żółte kartki: Dennis Diekmeier, również powrócą Milan Badelj i Beister. Jedyna niewiadoma to Dennis Aogo, zawodnik, nie jest w 100% zdrowy, jednak liczymy że będzie w stanie zagrać przeciwko VfL Wolfsburg. Jedyna zmian to zawieszenie Rene Adlera, którego zastąpi Jaroslav Drobny.


  • Windsurfing
  • Windsurfing to sport ciągle mało popularny w Polsce, jednak z roku na rok zwiększa się grupa jego fanów. W lecie odbędą się pierwsze mistrzostwa Polski w tej dyscyplinie. Podzielone zostaną na kilka grup, podstawowa to oczywiście mężczyźni/kobiety oraz przedziały wiekowe. Także każdy będzie miał szansę na wygraną, a jest o co walczyć, bo najlepsi otrzymają wycieczkę do USA, gdzie będą mogli przez miesiąc trenować z najlepszymi zawodnikami globu. Niestety surfing to sport dość kosztowny, przez co dostępny tylko dla najmożniejszych, jednak spotkać można coraz więcej klubów, które użyczają sprzęt za stosunkowo niską składkę członkowską.