ABC windsurfingu

Thorsten Fink zadowolony

Thorsten Fink zadowolony

Thorsten Fink na dzisiejszej konferencji prasowej, wyraził zadowolenie z atmosfery jaka panuje w drużynie. Jak stwierdził trener, drużyna po ostatnich dwóch wygranych jest w bardzo dobrych nastrojach, co cieszy mnie przed zbliżającym się spotkaniem z Schalke. Niestety Milan Badelj i Dennis Diekmeier prawdopodobnie nie wystąpią w tym meczu. Milan we wczorajszym treningu nabawił się kontuzji w okolicach pachwiny. Dodatkowo pod znakiem zapytania znajduje się obecnie Dennis Aogo, choć Dennis powinien wystąpić przeciwko Schalke.

fot. hsv.de

fot. hsv.de

Dodatkowo trener wyraził opinię na temat drużyny Schalke, nasz przeciwnik jest pod dużą presją, szczególnie po ostatniej porażce, w tym momencie drużyna desperacko musiała walczyć o udział w Lidze Mistrzów. Dodatkowo w Schalke nie wystąpi Jefferson Farfan a więc zawodnik który do tej pory zdobył 7 goli dla drużyny i wystąpił w 25 spotkaniach., natomiast do składu Schalke może powrócić Klaas-Jan Huntelaar.


  • Windsurfing
  • Windsurfing to sport ciągle mało popularny w Polsce, jednak z roku na rok zwiększa się grupa jego fanów. W lecie odbędą się pierwsze mistrzostwa Polski w tej dyscyplinie. Podzielone zostaną na kilka grup, podstawowa to oczywiście mężczyźni/kobiety oraz przedziały wiekowe. Także każdy będzie miał szansę na wygraną, a jest o co walczyć, bo najlepsi otrzymają wycieczkę do USA, gdzie będą mogli przez miesiąc trenować z najlepszymi zawodnikami globu. Niestety surfing to sport dość kosztowny, przez co dostępny tylko dla najmożniejszych, jednak spotkać można coraz więcej klubów, które użyczają sprzęt za stosunkowo niską składkę członkowską.