ABC windsurfingu

Trudna końcówka

Trudna końcówka

Do końca sezonu zaledwie pięć spotkań, jednak jak się okazuje będzie to najtrudniejsze pięć spotkań w obecnym sezonie, jeżeli oczywiście mamy liczyć na rozgrywki europejskie. Początek maratonu zaczynamy już jutro o godzinie 15:30, na własnym stadionie zagramy z Fortuną Düsseldorf, jednak to będzie zapewne najłatwiejsze spotkanie z pięciu. Kolejny mecz to bardzo trudny mecz wyjazdowy z Schalke 04 Gelsenkirchen, szczególnie że to właśnie z tą drużyną mamy szansę powalczyć o Ligę Mistrzów. Następnie podejmiemy na własnym stadionie VfL Wolfsburg, a więc drużynę kompletnie nieprzewidywalną w tym sezonie.

newa1

fot. hsv.de

W przed ostatnim meczu zagramy na wyjeździe mecz z TSG 1899 Hoffenheim,a na koniec zapewne mecz o być czy nie być w rozgrywkach europejskich z Bayerem Leverkusen. Spotkania trudne, rywale wymagający, jednak jeżeli mamy myśleć o rozgrywkach europejskich musimy pokazać że na te rozgrywki zasługujemy.  Sezon zaczęliśmy bardzo słabo od trzech porażek, miejmy nadzieję że zakończymy go na trzech ale wygranych.

 


  • Windsurfing
  • Windsurfing to sport ciągle mało popularny w Polsce, jednak z roku na rok zwiększa się grupa jego fanów. W lecie odbędą się pierwsze mistrzostwa Polski w tej dyscyplinie. Podzielone zostaną na kilka grup, podstawowa to oczywiście mężczyźni/kobiety oraz przedziały wiekowe. Także każdy będzie miał szansę na wygraną, a jest o co walczyć, bo najlepsi otrzymają wycieczkę do USA, gdzie będą mogli przez miesiąc trenować z najlepszymi zawodnikami globu. Niestety surfing to sport dość kosztowny, przez co dostępny tylko dla najmożniejszych, jednak spotkać można coraz więcej klubów, które użyczają sprzęt za stosunkowo niską składkę członkowską.