ABC windsurfingu

„Wielkie dzięki dla wszystkich naszych fanów za ich wspaniałe wsparcie”

„Wielkie dzięki dla wszystkich naszych fanów za ich wspaniałe wsparcie”

Nadzieja umiera ostatnia. HSV wygrało dzisiaj 4-1 w meczu przeciwko Hoffenheim i dalej jest nadzieja, że klub z Hamburga zagra w następnym sezonie w europejskich pucharach. Poniżej prezentujemy wypowiedzi pomeczowe:

Sinsheim: Dzisiaj zespół HSV pokazał jakość i  zasłużenie wygrał 4-1 przeciwko Hoffenheim i dał sobie i kibicom nadzieję na grę w europejskich pucharach, ale aby osiągnąć szóste miejsce trzeba wygrać mecz z Bayerem i liczyć na potknięcie Eintrachtu.

Thorsten Fink: Dzisiaj zobaczyłem naprawdę dobrze grający mój zespół. Byliśmy skoncentrowani od samego początku, zdyscyplinowani i zasłużyliśmy na zwycięstwo. Obraliśmy dobrą taktykę na to spotkanie i strzeliliśmy pierwszą bramkę w odpowiednim czasie. Dzięki zwycięstwiu, odrobiliśmy naszą pracę domową. Składam również wielkie dzięki dla naszych fanów, którzy przyjechali dziś do Hoffenheim i wspierali nasz zespół. Przed ostatnią kolejką występujemy w roli myśliwego i  chcemy zakończyć ten sezon zwycięstwem i znaleźć się na 6. miejscu w tabeli.

fot. hsv.de

fot. hsv.de

 

 

 

 

 

 

 

Marcell Jansen: Dzięki wygranej dzisiaj, nasze morale w drużynie poszły w górę, a to ważne. Dzisiaj zagraliśmy doskonale, czego potwierdzeniem jest wynik. Odrobiliśmy naszą pracę domową, jak powiedział to wcześniej trener. Teraz musimy dać z siebie wszystko w ten weekend przeciwko Bayerowi Leverkusen i wygrać, aby liczyć na przegraną Eintrachtu Frankfurt, który zagra z Wolfsburgiem. Drużyna Wolfsburga jest w dobrej formie, my się o tym przekonaliśmy w ostatniej potyczce z nimi.

Dennis Aogo: Radość ze zwycięstwa jest ogromna, jestem bardzo zadowolony. Dzięki dzisiejszej wygranej jest jeszcze nadal szansa na zakwalifikowanie się do Ligi Europejskiej w następny weekend. To opracowaliśmy. Spodziewamy się bardzo trudnego mecz z Leverkusen. Musimy po prostu dać z siebie wszystko, a następnie sprawdzić, jaki jest w wynik meczu Frankfurt.

fot. hsv.de

fot. hsv.de

 

 

 

 

 

 

 

Rafael van der Vaart: Zagraliśmy dzisiaj bardzo dobrze w obronie i od początku meczu wylądaliśmy lepiej na boisku, więc wynik jak najbardziej zasłużony. Zaliczyłem dzisiaj 100 występ w barwach HSV, więc dzisiejsze zwycięstwo to dla mnie coś specjalnego. Jesteśmy zadowoleni, że mamy jeszcze szansę na zakwalifikowanie się do Ligi Europejskiej.


  • Windsurfing
  • Windsurfing to sport ciągle mało popularny w Polsce, jednak z roku na rok zwiększa się grupa jego fanów. W lecie odbędą się pierwsze mistrzostwa Polski w tej dyscyplinie. Podzielone zostaną na kilka grup, podstawowa to oczywiście mężczyźni/kobiety oraz przedziały wiekowe. Także każdy będzie miał szansę na wygraną, a jest o co walczyć, bo najlepsi otrzymają wycieczkę do USA, gdzie będą mogli przez miesiąc trenować z najlepszymi zawodnikami globu. Niestety surfing to sport dość kosztowny, przez co dostępny tylko dla najmożniejszych, jednak spotkać można coraz więcej klubów, które użyczają sprzęt za stosunkowo niską składkę członkowską.