windsurfing pl

„Wielkie dzięki dla wszystkich naszych fanów za ich wspaniałe wsparcie”

„Wielkie dzięki dla wszystkich naszych fanów za ich wspaniałe wsparcie”

Nadzieja umiera ostatnia. HSV wygrało dzisiaj 4-1 w meczu przeciwko Hoffenheim i dalej jest nadzieja, że klub z Hamburga zagra w następnym sezonie w europejskich pucharach. Poniżej prezentujemy wypowiedzi pomeczowe:

Sinsheim: Dzisiaj zespół HSV pokazał jakość i  zasłużenie wygrał 4-1 przeciwko Hoffenheim i dał sobie i kibicom nadzieję na grę w europejskich pucharach, ale aby osiągnąć szóste miejsce trzeba wygrać mecz z Bayerem i liczyć na potknięcie Eintrachtu.

Thorsten Fink: Dzisiaj zobaczyłem naprawdę dobrze grający mój zespół. Byliśmy skoncentrowani od samego początku, zdyscyplinowani i zasłużyliśmy na zwycięstwo. Obraliśmy dobrą taktykę na to spotkanie i strzeliliśmy pierwszą bramkę w odpowiednim czasie. Dzięki zwycięstwiu, odrobiliśmy naszą pracę domową. Składam również wielkie dzięki dla naszych fanów, którzy przyjechali dziś do Hoffenheim i wspierali nasz zespół. Przed ostatnią kolejką występujemy w roli myśliwego i  chcemy zakończyć ten sezon zwycięstwem i znaleźć się na 6. miejscu w tabeli.

fot. hsv.de

fot. hsv.de

 

 

 

 

 

 

 

Marcell Jansen: Dzięki wygranej dzisiaj, nasze morale w drużynie poszły w górę, a to ważne. Dzisiaj zagraliśmy doskonale, czego potwierdzeniem jest wynik. Odrobiliśmy naszą pracę domową, jak powiedział to wcześniej trener. Teraz musimy dać z siebie wszystko w ten weekend przeciwko Bayerowi Leverkusen i wygrać, aby liczyć na przegraną Eintrachtu Frankfurt, który zagra z Wolfsburgiem. Drużyna Wolfsburga jest w dobrej formie, my się o tym przekonaliśmy w ostatniej potyczce z nimi.

Dennis Aogo: Radość ze zwycięstwa jest ogromna, jestem bardzo zadowolony. Dzięki dzisiejszej wygranej jest jeszcze nadal szansa na zakwalifikowanie się do Ligi Europejskiej w następny weekend. To opracowaliśmy. Spodziewamy się bardzo trudnego mecz z Leverkusen. Musimy po prostu dać z siebie wszystko, a następnie sprawdzić, jaki jest w wynik meczu Frankfurt.

fot. hsv.de

fot. hsv.de

 

 

 

 

 

 

 

Rafael van der Vaart: Zagraliśmy dzisiaj bardzo dobrze w obronie i od początku meczu wylądaliśmy lepiej na boisku, więc wynik jak najbardziej zasłużony. Zaliczyłem dzisiaj 100 występ w barwach HSV, więc dzisiejsze zwycięstwo to dla mnie coś specjalnego. Jesteśmy zadowoleni, że mamy jeszcze szansę na zakwalifikowanie się do Ligi Europejskiej.


  • Windsurfing
  • Windsurfing to sport ciągle mało popularny w Polsce, jednak z roku na rok zwiększa się grupa jego fanów. W lecie odbędą się pierwsze mistrzostwa Polski w tej dyscyplinie. Podzielone zostaną na kilka grup, podstawowa to oczywiście mężczyźni/kobiety oraz przedziały wiekowe. Także każdy będzie miał szansę na wygraną, a jest o co walczyć, bo najlepsi otrzymają wycieczkę do USA, gdzie będą mogli przez miesiąc trenować z najlepszymi zawodnikami globu. Niestety surfing to sport dość kosztowny, przez co dostępny tylko dla najmożniejszych, jednak spotkać można coraz więcej klubów, które użyczają sprzęt za stosunkowo niską składkę członkowską. Aby jednak zacząć uprawiać windsurfing trzeba sobie zdawać sprawę, że to sport nie dla każdego. Mianowicie musi być choćby trochę umięśnieni , bo bez tego ani rusz. Aby utrzymać żagiel trzeba mieć trochę siły, już nie mówiąc o równowadze, jednak zawsze można trochę pochodzić na siłownie przed rozpoczęciem naszej przygody z tą dyscypliną olimpijską. Zachęcamy do uprawiania windsurfingu oraz do czytania naszego bloga, w którym znajdziesz wiele ciekawych porad na temat tego jakże fascynującego sportu. Jednak nie ważne jest czy uprawiamy surfing, koszykówke, piłkę nożną czy biegi - przecież większość z nas robi to dla czystej przyjemności i zdrowia, a nie żeby osiągać sukcesy. Trzeba się ruszać, inaczej tak samo jak stojące auto zaczniemy się "psuć". Dlatego jeszcze raz polecamy znalezienie sobie hobby w sporcie, żeby tylko to nie było oglądanie meczu przy piwie :). Wybierz sport dla siebie, zaraź nim znajomego - w dwójkę, trójkę zawsze raźniej Wam będzie. Dodatkowo koledzy to dodatkowa motywacja, która jest niezwykle ważna, żeby szybko się nie poddać. Próbujcie i ćwiczcie dla własnego zdrowia i dobrego samopoczucia!