ABC windsurfingu

Wpływ telewizyjnych idoli na jakość sportu w Polsce

Wpływ telewizyjnych idoli na jakość sportu w Polsce

ski-jumping-4-1136864-mPo niedawnych igrzyskach nie trudno zauważyć, że skoki narciarskie stały się naszym zimowym sportem narodowym. Przez pewien czas były one oglądane na fali popularności Adama Małysza – po jego wycofaniu się z rywalizacji na skoczniach, wciąż jednak nie ustajemy w biciu rekordów ich oglądalności. Wszystko to dzięki kolejnym zawodnikom, którzy prezentują najwyższy, międzynarodowy poziom. Ich zainteresowanie skokami rozwinęło się w momencie, w którym nasz mistrz z Wisły cieszył się ogromną popularnością w czasie zimy.

 

Powstało mnóstwo obiektów, szkół i coraz więcej młodych chłopców i dziewczyn próbowało swoich sił na małych skoczniach. Z tej grupy zostały wyłowione talenty, które teraz święcą triumfy na obiektach całego świata. I z pewnością oni, jako telewizyjni idole pociągną za sobą kolejnych młodych sportowców. Oprócz charyzmy i zdolności, na ten stan rzeczy duży wpływ mają pieniądze. Odkąd takowe się znalazły, za sprawą większych dotacji od państwa i sponsorów, to cały proces szkolenia, tworzenia kadry i oferty treningowej jest zdecydowanie prostszy. Można więc śmiało powiedzieć, że popularność sportowców ma znamienity wpływ na dziedzinę, które reprezentują – nie inaczej stało się w Polsce.

 


  • Windsurfing
  • Windsurfing to sport ciągle mało popularny w Polsce, jednak z roku na rok zwiększa się grupa jego fanów. W lecie odbędą się pierwsze mistrzostwa Polski w tej dyscyplinie. Podzielone zostaną na kilka grup, podstawowa to oczywiście mężczyźni/kobiety oraz przedziały wiekowe. Także każdy będzie miał szansę na wygraną, a jest o co walczyć, bo najlepsi otrzymają wycieczkę do USA, gdzie będą mogli przez miesiąc trenować z najlepszymi zawodnikami globu. Niestety surfing to sport dość kosztowny, przez co dostępny tylko dla najmożniejszych, jednak spotkać można coraz więcej klubów, które użyczają sprzęt za stosunkowo niską składkę członkowską.