windsurfing pl

Wpływ telewizyjnych idoli na jakość sportu w Polsce

Wpływ telewizyjnych idoli na jakość sportu w Polsce

ski-jumping-4-1136864-mPo niedawnych igrzyskach nie trudno zauważyć, że skoki narciarskie stały się naszym zimowym sportem narodowym. Przez pewien czas były one oglądane na fali popularności Adama Małysza – po jego wycofaniu się z rywalizacji na skoczniach, wciąż jednak nie ustajemy w biciu rekordów ich oglądalności. Wszystko to dzięki kolejnym zawodnikom, którzy prezentują najwyższy, międzynarodowy poziom. Ich zainteresowanie skokami rozwinęło się w momencie, w którym nasz mistrz z Wisły cieszył się ogromną popularnością w czasie zimy.

 

Powstało mnóstwo obiektów, szkół i coraz więcej młodych chłopców i dziewczyn próbowało swoich sił na małych skoczniach. Z tej grupy zostały wyłowione talenty, które teraz święcą triumfy na obiektach całego świata. I z pewnością oni, jako telewizyjni idole pociągną za sobą kolejnych młodych sportowców. Oprócz charyzmy i zdolności, na ten stan rzeczy duży wpływ mają pieniądze. Odkąd takowe się znalazły, za sprawą większych dotacji od państwa i sponsorów, to cały proces szkolenia, tworzenia kadry i oferty treningowej jest zdecydowanie prostszy. Można więc śmiało powiedzieć, że popularność sportowców ma znamienity wpływ na dziedzinę, które reprezentują – nie inaczej stało się w Polsce.

 


  • Windsurfing
  • Windsurfing to sport ciągle mało popularny w Polsce, jednak z roku na rok zwiększa się grupa jego fanów. W lecie odbędą się pierwsze mistrzostwa Polski w tej dyscyplinie. Podzielone zostaną na kilka grup, podstawowa to oczywiście mężczyźni/kobiety oraz przedziały wiekowe. Także każdy będzie miał szansę na wygraną, a jest o co walczyć, bo najlepsi otrzymają wycieczkę do USA, gdzie będą mogli przez miesiąc trenować z najlepszymi zawodnikami globu. Niestety surfing to sport dość kosztowny, przez co dostępny tylko dla najmożniejszych, jednak spotkać można coraz więcej klubów, które użyczają sprzęt za stosunkowo niską składkę członkowską. Aby jednak zacząć uprawiać windsurfing trzeba sobie zdawać sprawę, że to sport nie dla każdego. Mianowicie musi być choćby trochę umięśnieni , bo bez tego ani rusz. Aby utrzymać żagiel trzeba mieć trochę siły, już nie mówiąc o równowadze, jednak zawsze można trochę pochodzić na siłownie przed rozpoczęciem naszej przygody z tą dyscypliną olimpijską. Zachęcamy do uprawiania windsurfingu oraz do czytania naszego bloga, w którym znajdziesz wiele ciekawych porad na temat tego jakże fascynującego sportu. Jednak nie ważne jest czy uprawiamy surfing, koszykówke, piłkę nożną czy biegi - przecież większość z nas robi to dla czystej przyjemności i zdrowia, a nie żeby osiągać sukcesy. Trzeba się ruszać, inaczej tak samo jak stojące auto zaczniemy się "psuć". Dlatego jeszcze raz polecamy znalezienie sobie hobby w sporcie, żeby tylko to nie było oglądanie meczu przy piwie :). Wybierz sport dla siebie, zaraź nim znajomego - w dwójkę, trójkę zawsze raźniej Wam będzie. Dodatkowo koledzy to dodatkowa motywacja, która jest niezwykle ważna, żeby szybko się nie poddać. Próbujcie i ćwiczcie dla własnego zdrowia i dobrego samopoczucia!