ABC windsurfingu

Zapomnieć o ostatnim sezonie

Zapomnieć o ostatnim sezonie

Zawodnicy muszą jak najprędzej wynagrodzić kibicom ostatni sezon, w którym drużyna spisała się fatalnie. Drużyna musiała walczyć do samego końca aby nie znaleźć się w strefie barażowej, ostatecznie HSV zobaczyliśmy na dalekim piętnastym miejscu. Ostatni raz tak daleko w tabeli byliśmy w sezonie 2000-2001, kiedy to z dorobkiem 41 punktów kończyliśmy sezon na trzynastym miejscu.

fot. bundesliga.com

fot. bundesliga.com

Obecny sezon, po falstarcie wygląda przyzwoicie, chociaż zdarzyło się kilka wpadek, szczególnie kibice pamiętać będą o pogromie w meczu z Bayernem Monachium, kiedy to przegraliśmy aż 9:2. Jednak awans do rozgrywek europejskich powinien wynagrodzić to wszystko kibicom. Niestety nadal widać olbrzymie braki w defensywie, po 29 spotkaniach straconych 45 goli, nie wygląda zbyt ciekawie, strzelać również zbyt wiele nie strzelamy, mniej strzelonych goli mają jedynie cztery drużyny w lidze. Od trzech sezonów nasz bilans bramkowy wychodzi na minusie, co powinno dać do myślenia przed najbliższym okienkiem transferowym. Musimy wzmocnić naszą defensywę na kolejny sezon. Szczególnie że HSV nigdy nie spadło z Bundesligi, i chyba nikt sobie nie wyobraża żeby drużyna w kolejnym sezonie musiała walczyć o utrzymanie, tutaj raczej ambicje są rosnące i powrót do wyśmienitej formy jest kwestią czasu.


  • Windsurfing
  • Windsurfing to sport ciągle mało popularny w Polsce, jednak z roku na rok zwiększa się grupa jego fanów. W lecie odbędą się pierwsze mistrzostwa Polski w tej dyscyplinie. Podzielone zostaną na kilka grup, podstawowa to oczywiście mężczyźni/kobiety oraz przedziały wiekowe. Także każdy będzie miał szansę na wygraną, a jest o co walczyć, bo najlepsi otrzymają wycieczkę do USA, gdzie będą mogli przez miesiąc trenować z najlepszymi zawodnikami globu. Niestety surfing to sport dość kosztowny, przez co dostępny tylko dla najmożniejszych, jednak spotkać można coraz więcej klubów, które użyczają sprzęt za stosunkowo niską składkę członkowską.