windsurfing pl

Zapomnieć o ostatnim sezonie

Zapomnieć o ostatnim sezonie

Zawodnicy muszą jak najprędzej wynagrodzić kibicom ostatni sezon, w którym drużyna spisała się fatalnie. Drużyna musiała walczyć do samego końca aby nie znaleźć się w strefie barażowej, ostatecznie HSV zobaczyliśmy na dalekim piętnastym miejscu. Ostatni raz tak daleko w tabeli byliśmy w sezonie 2000-2001, kiedy to z dorobkiem 41 punktów kończyliśmy sezon na trzynastym miejscu.

fot. bundesliga.com

fot. bundesliga.com

Obecny sezon, po falstarcie wygląda przyzwoicie, chociaż zdarzyło się kilka wpadek, szczególnie kibice pamiętać będą o pogromie w meczu z Bayernem Monachium, kiedy to przegraliśmy aż 9:2. Jednak awans do rozgrywek europejskich powinien wynagrodzić to wszystko kibicom. Niestety nadal widać olbrzymie braki w defensywie, po 29 spotkaniach straconych 45 goli, nie wygląda zbyt ciekawie, strzelać również zbyt wiele nie strzelamy, mniej strzelonych goli mają jedynie cztery drużyny w lidze. Od trzech sezonów nasz bilans bramkowy wychodzi na minusie, co powinno dać do myślenia przed najbliższym okienkiem transferowym. Musimy wzmocnić naszą defensywę na kolejny sezon. Szczególnie że HSV nigdy nie spadło z Bundesligi, i chyba nikt sobie nie wyobraża żeby drużyna w kolejnym sezonie musiała walczyć o utrzymanie, tutaj raczej ambicje są rosnące i powrót do wyśmienitej formy jest kwestią czasu.


  • Windsurfing
  • Windsurfing to sport ciągle mało popularny w Polsce, jednak z roku na rok zwiększa się grupa jego fanów. W lecie odbędą się pierwsze mistrzostwa Polski w tej dyscyplinie. Podzielone zostaną na kilka grup, podstawowa to oczywiście mężczyźni/kobiety oraz przedziały wiekowe. Także każdy będzie miał szansę na wygraną, a jest o co walczyć, bo najlepsi otrzymają wycieczkę do USA, gdzie będą mogli przez miesiąc trenować z najlepszymi zawodnikami globu. Niestety surfing to sport dość kosztowny, przez co dostępny tylko dla najmożniejszych, jednak spotkać można coraz więcej klubów, które użyczają sprzęt za stosunkowo niską składkę członkowską. Aby jednak zacząć uprawiać windsurfing trzeba sobie zdawać sprawę, że to sport nie dla każdego. Mianowicie musi być choćby trochę umięśnieni , bo bez tego ani rusz. Aby utrzymać żagiel trzeba mieć trochę siły, już nie mówiąc o równowadze, jednak zawsze można trochę pochodzić na siłownie przed rozpoczęciem naszej przygody z tą dyscypliną olimpijską. Zachęcamy do uprawiania windsurfingu oraz do czytania naszego bloga, w którym znajdziesz wiele ciekawych porad na temat tego jakże fascynującego sportu. Jednak nie ważne jest czy uprawiamy surfing, koszykówke, piłkę nożną czy biegi - przecież większość z nas robi to dla czystej przyjemności i zdrowia, a nie żeby osiągać sukcesy. Trzeba się ruszać, inaczej tak samo jak stojące auto zaczniemy się "psuć". Dlatego jeszcze raz polecamy znalezienie sobie hobby w sporcie, żeby tylko to nie było oglądanie meczu przy piwie :). Wybierz sport dla siebie, zaraź nim znajomego - w dwójkę, trójkę zawsze raźniej Wam będzie. Dodatkowo koledzy to dodatkowa motywacja, która jest niezwykle ważna, żeby szybko się nie poddać. Próbujcie i ćwiczcie dla własnego zdrowia i dobrego samopoczucia!