ABC windsurfingu

Jak rozpocząć przygodę z nurkowaniem?

Jak rozpocząć przygodę z nurkowaniem?

Odkrycie podwodnego świata, zgłębienie jego tajemnic i odnalezienie samego siebie w absolutnej ciszy panującą pod powierzchnią wody, to marzenie wielu osób. Nie dla każdego jednak nurkowanie jest zdrowe i bezpieczne i niestety, mimo wielkich chęci nie każdy będzie mógł się podjąć tej niezwykłej przygody. Rozpoczynając swoją przygodę z nurkowaniem warto najpierw przetestować samego siebie, sprawdzić, czy pod wodą nie wpadniemy w panikę i czy okaże się to dla nas tak przyjemne, jak nam się wydawało. Tak zwane intro, to jednorazowy wypad pod wodę po opieką wykwalifikowanego nurka, który pomoże nam się odnaleźć w nowej rzeczywistości i przypilnuje, aby ten pierwszy kontakt ze sprzętem do nurkowanie nas nie przerósł. Po drugie konieczne będzie wykonanie niezbędnych badań, które przede wszystkim potwierdzą, że nie posiadamy żadnych ukrytych chorób dróg oddechowych i układu krwionośnego. Po trzecie, konieczne będzie ukończenie kursu, zakończonego odpowiednim certyfikatem, dającym nam uprawnienia do uprawiania tego fantastycznego sportu.

Sprzęt do nurkowania dla poczatkujących

Marzysz o podwodnych wojażach, zgłębianiu tajemnic morskiego świata a może pragniesz udowodnić istnienie mitologicznych syren? Każda motywacja jest dobra, aby rozpocząć przygodę z nurkowaniem. Nie jest to jednak sport dla każdego. Poza pewnymi podstawowymi wymogami zdrowotnymi, musimy posiadać również uprawnienia, jak również odpowiedni do tego sprzęt. Samo wyposażenie nurka jest bardzo kosztowne, dlatego na samym początku tej oszałamiającej przygody warto pomyśleć o jego wypożyczenie. Każdy ośrodek oferujący swym klientom kursy nurkowania wyposażony jest w wysokiej klasy sprzęt, który za niewielką opłatą możemy wypożyczyć. Dobrze będzie, jeżeli jednak wyposażymy się prywatnie w taką podstawową bazę jaką będą: płetwy, okulary i rurka. Te elementy wyposażenia nurka nie są kosztowne a ich posiadanie natomiast konieczne. Z czasem, kiedy okaże się że nie możemy już normalnie funkcjonować bez wizyt w podwodnym raju, z pewnością znajdziemy sposób, aby zaopatrzyć się w kombinezon oraz pozostałe, bardziej kosztowne elementy wyposażenia nurka.

OWD dla każdego?!

Jeśli jesteś miłośnikiem nurkowania lub chciałbyś dopiero postawić swoje pierwsze korki w tym sporcie to musisz spróbować tego nad Morzem Czerwonym. Jest to bowiem jedno z najlepszych miejsc do odbycia podwodnej podróży. Nie ma lepszego miejsca w naszej okolicy, gdzie można zobaczyć bogatą i zróżnicowaną rafę kolorową, duże zwierzęta jak żółwie czy delfiny lub po prostu popływać wśród ławic ryb. Okolice Hurghady są idealnym miejscem dla nurków o każdym stopniu zaawansowania. Liczne ośrodki szkoleniowe, które są od dyspozycji turystów przez cały roku oferują rożnego rodzaju wyprawy i kursy. Można rozpocząć swoją przygodę z nurkowaniem lub pogłębiać swoje umiejętności i wybrać jeden z wielu profilowanych kursów.Do doskonałe miejsce dla amatorów podwodnej fotografii. Bogata flora i fauna podwodnego świata Morza Czarnego to idealne scenerie do fotografowania. Jeśli to nie wystarczy, można wybrać się na eksplorację licznych wraków.Wakacje w Egipcie w kontekście podwodnych eksploracji to gwarancja udanego wyjazdu.Marzą Ci się dalekie podróże i eksploracja podwodnych głębin? Jesteś znudzony leniwymi wakacjami, popijaniem drinków w hotelowym basenie? Postaraj się spędzić aktywnie swoje następne wakacje i już dziś zacznij przygodę z nurkowaniem.
To nic, że mieszkasz w mieście a za oknem jest zimno. Już teraz możesz zrobić pierwszy krok. Wiele ośrodków szkolenia nurków oferuje podstawowe kursy dla nurków w zimowym okresie. Jeśli nie jesteś pewny czy podołasz takiemu wyzwaniu i ten sport jest dla Ciebie to warto się zapisać na tak zwane intro – czyli lekcje w warunkach basenowych z zapewnieniem najwyższych standardów bezpieczeństwa. Jeśli po pierwszych zajęciach taka zabawa przypadnie Ci do gustu to kolejnym krokiem jest zapisanie się na kurs OWD – podstawowy kurs nurkowania Open Water Diving. zajęcia te składają się z dwóch części: basenowo-teoretycznej oraz części na otwartych zbiornikach. Kursy realizowane w oparciu o międzynarodowe standardy można wykonywać zarówno w kraju, jak i za granica. Wielką zaletą jest możliwość dzielenia całego kursu – część teoretyczną można zrealizować np. na basenie we Wrocławiu, a część drugą na Mazurach, nad Bałtykiem lub w Egipcie.

Nurkowanie z koralowcami

Jeśli jesteś miłośnikiem nurkowania lub chciałbyś dopiero postawić swoje pierwsze korki w tym sporcie to musisz spróbować tego nad Morzem Czerwonym. Jest to bowiem jedno z najlepszych miejsc do odbycia podwodnej podróży. Nie ma lepszego miejsca w naszej okolicy, gdzie można zobaczyć bogatą i zróżnicowaną rafę kolorową, duże zwierzęta jak żółwie czy delfiny lub po prostu popływać wśród ławic ryb. Okolice Hurghady są idealnym miejscem dla nurków o każdym stopniu zaawansowania. Liczne ośrodki szkoleniowe, które są od dyspozycji turystów przez cały roku oferują rożnego rodzaju wyprawy i kursy. Można rozpocząć swoją przygodę z nurkowaniem lub pogłębiać swoje umiejętności i wybrać jeden z wielu profilowanych kursów.Do doskonałe miejsce dla amatorów podwodnej fotografii. Bogata flora i fauna podwodnego świata Morza Czarnego to idealne scenerie do fotografowania. Jeśli to nie wystarczy, można wybrać się na eksplorację licznych wraków.Wakacje w Egipcie w kontekście podwodnych eksploracji to gwarancja udanego wyjazdu.

Zanurkować choć raz!

Wakacje i czas urlopu to jedna z najbardziej wyczekiwanych chwil w całym roku. Można wyjechać w ciepłe kraje i wylegiwać się na plaży lub nad hotelowym basenem. Można też aktywnie, a przy tym ekscytująco spędzić ten czas. Nurkowanie jest doskonałą formą aktywnego spędzania wakacji. Zimne wody polskich jezior i morza Bałtyckiego nie są najlepszymi zbiornikami do uprawiania tego sportu. Jednak zwiedzanie podwodnego świata w ciepłych wodach Morza Śródziemnego lub Czarnego podczas wakacyjnych wyjazdów może się okazać przygodą życia. Wiele ofert wakacyjnych wyjazdów uwzględnia w swym programie wypady w atrakcyjne dla adeptów nurkowania miejsca. Nie trzeba mieć wielkiego doświadczenia. Można zapisać się na kurs w czasie wakacyjnego wypadu. Nurkować można nauczyć się też w kraju. Ciekawą opcją jest możliwość podziału całego kurs na etapy: wstępna cześć, basenową w kraju (nawet podczas zimowego okresu), a część na otwartych zbiornikach za granica. W ten sposób podczas wyjazdu nie będziemy tracić czasu na uczestniczenie w zajęciach teoretycznych. Po co tracić urlop na naukę? Zapewne kto raz ruszy w podwodna przygodę i nie będzie potrafił sobie wyobrazić kolejnego urlopu bez nurkowania.


  • Windsurfing
  • Windsurfing to sport ciągle mało popularny w Polsce, jednak z roku na rok zwiększa się grupa jego fanów. W lecie odbędą się pierwsze mistrzostwa Polski w tej dyscyplinie. Podzielone zostaną na kilka grup, podstawowa to oczywiście mężczyźni/kobiety oraz przedziały wiekowe. Także każdy będzie miał szansę na wygraną, a jest o co walczyć, bo najlepsi otrzymają wycieczkę do USA, gdzie będą mogli przez miesiąc trenować z najlepszymi zawodnikami globu. Niestety surfing to sport dość kosztowny, przez co dostępny tylko dla najmożniejszych, jednak spotkać można coraz więcej klubów, które użyczają sprzęt za stosunkowo niską składkę członkowską.