ABC windsurfingu

Sport to zdrowie

Sport to zdrowie

Zdecydowanie każdy z nas wie o tym, jak ważne jest dbanie o siebie. To dzięki temu, jak dbamy o swój organizm, jak się odżywiamy, wpływamy na nasz stan zdrowia w przyszłości. Nie warto odkładać tego na później. Sport to zdrowie, a dzięki niemu dodatkowo możemy zapewnić sobie świetną sylwetkę. Dieta nie jest jedynie sposobem na zrzucenie kilogramów, ale jest to sposób odżywiania naszego organizmu.

Odchudzanie w przypadku osób z nadwagą szczególnie da efekty wtedy, kiedy połączymy mniejszą ilość spożywanych kalorii ze sportem. Sami przekonamy się o tym, że efekty będą oszałamiające. Każdy może znaleźć dziedzinę sportu odpowiednią dla siebie. Dla kobiet może być to fitness czy różne zajęcia sportowe, dla mężczyzn sztuki walki czy sporty siłowe. Warto spróbować, a przekonamy się o tym, jak wiele nam to dało. Sport będzie nie tylko sposobem na świetną sylwetkę, ale będzie stale obecny w naszym życiu. Nie będziemy w stanie wyobrazić sobie bez niego naszej codzienności i chętnie będziemy go uprawiać.


  • Windsurfing
  • Windsurfing to sport ciągle mało popularny w Polsce, jednak z roku na rok zwiększa się grupa jego fanów. W lecie odbędą się pierwsze mistrzostwa Polski w tej dyscyplinie. Podzielone zostaną na kilka grup, podstawowa to oczywiście mężczyźni/kobiety oraz przedziały wiekowe. Także każdy będzie miał szansę na wygraną, a jest o co walczyć, bo najlepsi otrzymają wycieczkę do USA, gdzie będą mogli przez miesiąc trenować z najlepszymi zawodnikami globu. Niestety surfing to sport dość kosztowny, przez co dostępny tylko dla najmożniejszych, jednak spotkać można coraz więcej klubów, które użyczają sprzęt za stosunkowo niską składkę członkowską.